سرهنگ کامیار چهری روز دوشنبه در توضیح خبر، گفت: روز سی ام خرداد ماه امسال با تماس تلفنی خانمی جوان به مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ ماموران کلانتری ۱۰۳ گاندی از سرقت طلاهای (النگو) دختر جوان توسط فردی به هویت کامران ۳۰ ساله مطلع شدند، که شکایت طرح شده برای کشف جرئیات پرونده به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه شاکی در اظهاراتش گفت: چند روز پیش از طریق فضای مجازی (تلگرام) با مردی جوان ۳۰ ساله که خود را کامران و مهندس برق معرفی می کرد، آشنا شده است افزود: وی مدعی بود که در شرکت خصوصی مشغول به کار است تا اینکه بعد از گذشت چند روز صحبت کردن باهم در پارک طالقانی قرار ملاقات حضوری گذاشتیم، عکس های او را در پروفایلش دیده بودم که فردی خوش تیپ و موجه بود و آن روز هم وی با تیپ بسیار موجه ای به پارک آمد، ناخودآگاه به وی اعتماد کردم.

شاکی ادامه داد: این مرد در مورد تحصیلات و دلیل ازدواج نکردن و... و. سوال و صحبت کردیم که در آخر وی پیشنهاد ازدواج به من داد و من هم قبول کردم اما ناگهان کامران چاقوی از جیبش در آورد و زیر گلویم گذاشت و به زور ۶ النگوی که در دست داشتم را گرفت، من بهت زده مانده بودم چیکار کنم و واقعاً غافلگیر شدم و در یک لحظه کامران متواری شد.

این مقام انتظامی در خصوص شناسایی و دستگیری متهم گفت: کارآگاهان با شنیدن اظهارات شاکی، تحقیقات پلیسی را آغاز و در پایش های اطلاعاتی موفق شدند هویت واقعی و مخفیگاهش را شناسایی کنند.

سرهنگ چهری با بیان اینکه متهم در یکی از شهرهای شمالی کشور ساکن بود، تصریح کرد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم تاکنون چندین مرتبه با وعده واهی ازدواج از دختران مجرد سرقت کرده است.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی افزود: با هماهنگی مقام قضائی، متهم در  ۲۷ تیر ماه زمانی که به پارکی در محدوده خیابان جشنواره تهران رفته بود، دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.  

وی افزود: کامران در بازجوئی های تکمیلی به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار داشت: با استفاده از فضای مجازی (تلگرام) خانم های مجرد حدوداً ۳۵ ساله را شناسایی می کردم و به بهانه آشنایی قرار ملاقات می گذاشتم و پس از مدتی گفت و گو به روش های گوناگون طلاهایشان را سرقت و بلافاصله از محل متواری و به شهر خودمان در شمال کشور برمی گشتم.

متهم اعلام کرد: حدود دو ماه است که سرقت می کنم و طلاهای سرقتی را به مالخری در مرکز شهر به قیمت پایین تر از قیمت واقعی می فروختم و پول آن را صرف خوشگذرانی می کردم.

چهری با اشاره به اینکه متهم تاکنون به ۴ فقره سرقت اعتراف کرده است افزود: در ۲۹ تیرماه مالخر اموال مسروقه نیز در خیابان صفا شناسایی و دستگیر شد و کارشناسان ارزش ریالی اموال مسروقه را ۵۰ میلیون تومان برآورده کرده اند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر، گفت: با توجه به دستگیری سارق و مالخر طلاهای سرقتی، هردو متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شاکیان پرونده در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند