عدل هاشمی‌پور در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور  با بیان اینکه خدای بزرگ را برای خدمتگزاری در نظام جمهوری اسلامی ایران شاکریم، گفت: ابتدا از اقدامات شایسته، به موقع، هوشیارانه و شجاعانه پی در پی نیروهای مسلح به ویژه همکاران عزیزم در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علی الخصوص هوا و فضا و نیروی دریایی سپاه تشکر و قدردانی کنم و برای همه سربازان مخلص با صداقت و شجاع رهبر فرزانه انقلاب و ملت شریف ایران اسلامی توفیق روزافزون آرزو دارم.

نماینده مردم کهکیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از آقای روحانی تشکر می‌کنم که برغم همه فشارهای اقتصادی و تشدید تحریم‌ها دولت خدمات خوبی را ارائه می‌دهد خطاب به رئیس جمهور، ادامه داد: به عنوان نماینده حوزه انتخابیه‌ام که یک دوم استان کهکیلویه و بویر احمد را تشکیل می‌دهد از جنابعالی سوال می‌کنم برای مدت زمان باقی از عمر دولت خود جهت رفع مشکلات و نابسامانی‌های موجود به ویژه دو مبحث مهم و حیاتی فرهنگ و اقتصاد چه برنامه‌ای دارید؟ آیا زمان آن فرا نرسیده است که حرف‌ها، شعارها و سخنرانی‌های جذاب و دلخوش‌کننده و مصوبات بدون خروجی تبدیل به عمل خوب یا اقدام عملی گردد؟

هاشمی‌پور عنوان کرد: آیا با در اختیار داشتن این همه منابع و نعمت‌های الهی اعم از نیروی انسانی خلاق، دانشگاهی، توانمند، انقلابی و کارآمد و ثروت‌های مادی و معنوی امکان آن نبوده با خردجمعی، کار تیمی، رعایت اولویت و داشتن برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت مشکلات موجود را به ویژه در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی حل کرد؟

وی تصریح کرد: آیا برای اجرای به موقع مصوبات سفرهای استانی جنابعالی و عملیاتی کردن تصمیمات اتخاذ شده در تهران برای سامان دادن وضعیت موجود نیاز به تیم میدانی یا قرارگاه عملیاتی برای اقدام عملی نداشتید و فکر نمی‌کنید که عمده تصمیمات و مصوبات به همین دلیل ابتر مانده است؟

هاشمی‌پور در ادامه خطاب به رئیس جمهور، خاطرنشان کرد: جنابعالی نیک می‌دانید که با ترکیبی از نیروهای کارآمد حضرتعالی و استفاده از توانمندی نیروهای کارآمد، انقلابی و با تجربه فارغ از مسائل سیاسی چپ و راست و افراطی‌گری می‌توان بخش عمده‌ای از نابسامانی‌ها و نگرانی‌ها مردم را در بخش‌های مختلف به ویژه مشکلات اقتصادی حل کرد.

وی بیان کرد: ایکاش شعار اعتدال جنابعالی در استان‌ها بذرافشانی می‌شد، چرا که عمده مشکلات موجود از همین ناحیه است که متاسفانه آشکارا گفته می‌شود هر کس به دولت روحانی رای ندهد، باید از همه چیز به ویژه استفاده از توانمندی‌ها محروم بماند.

هاشمی‌پور خطاب به نمایندگان مجلس، تاکید کرد: بیش از سه سال است که در خانه ملت از مشکلات و نارسایی‌ها گفته می‌شود از بیکاری جوانان سر در گریبان که همه درگیر آن هستیم و از زمین گیر شدن بخش خصوصی و پیمانکاران به دلیل بیکار شدن و نبود پرداخت مطالبات آنها و نوسانات در بازار ارز که تا ارزاق عمومی و کالاهای اساسی، از کارخانجات و فلج شدن تولیدکنندگان، مبارزه با قاچاق، واگذاری بنگاه‌های اقتصادی دولت به بخش خصوصی و هم قانون و هم لوایح تصویب شده است، سوال اینجاست آیا زمان آن برای همه نمایندگان فرا نرسیده است که بخش نظارت را تقویت کنیم و کمتر به تصویب قانون و لوایح بپردازیم؟

وی در تذکر به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان کهکیلویه و بویر احمد بیمار بود و بیمارتر هم شده است، دانشگاهی که قدرت درمان خود را ندارد، چطور می‌تواند به درمان مردم توجه داشته باشد؟ حدود ۸ سال قبل ساخت بیمارستان ۳۲ تخت خوابی چرام تصویب شده است و در ۳ سال گذشته کلنگ‌زنی هم شده و موافقتنامه هم مبادله شده، پول هم برای آن به دانشگاه رفت و جای دیگر تخصیص داده شد و متاسفانه فقط دیواری همراه با نارضایتی مردم باقی مانده است، ضمن اینکه بیمارستان ۳۲ تخت خوابی لنده و تکمیل بیمارستان بهمئی و تجهیز آن هم همین وضعیت را دارد.

وزیر بهداشت تیمی برای بررسی وضعیت دانشگاه علوم پزشکی کهکیلویه و بویر احمد اعزام کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: اورژانس هوایی با توجه به صعب العبور بودن حوزه انتخابیه‌ام هنوز برغم تاکید و توصیه آقای وزیر هنوز عملیاتی نشده است، همچنین اورژانس ۷۲ تخت خوابی کهکیلویه و بویر احمد که یک بیمارستان دارد با پنکه می‌چرخد و این در حالی است که تعدادی از افراد در آن بستری هستند و در این وضعیت مردم نگران و ناراضی هستند، بنابراین انتظار می‌رود آقای وزیر تیمی را برای بررسی وضعیت موجود دانشگاه علوم پزشکی اعزام کند.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در پایان هم در تذکر به آذری جهرمی یادآور شد: به وضعیت آنتن‌دهی و اینترنت شهرستان‌های حوزه انتخابیه‌ام توجه ویژه داشته باشید، ضمن اینکه امیدوارم هم دولت و هم مجلس در کنار یکدیگر بتوانند به رفع مشکلات اقتصادی توجه داشته باشند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند