محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در بدو ورود به ماناگوآ پایتخت نیکاراگوئه در جمع خبرنگاران ضمن ابراز خرسندی از حضور در این کشور، گفت:‌ خرسندم که مهمان مردم خوب و دوست نیکاراگوئه هستم.

وی افزود: مایلم با 2 روز تاخیر، چهلمین سالگرد انقلاب ساندنیست‌ها را به مردم و دولت نیکاراگوئه تبریک بگویم. ایران و نیکاراگوئه همزمان در یک سال انقلاب داشتند، امسال چهلمین سال انقلاب ماست و همچنین چهلمین سال انقلاب شماست و این تنها یکی از موضوعاتی است که ما را به هم پیوند داده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد:‌ هر دو کشور در برابر سیاست‌های توسعه طلبانه مقاومت کردند و در برابر این سیاست‌ها پیروز شدند و باید این همکاری‌ها را برای مقابله با این سیاست‌ها و همچنین توسعه ۲ کشور ادامه دهیم.

ظریف گفت: ما زمینه‌های مختلفی برای گفت‌وگو داریم. از دولت نیکاراگوئه و آقای دانیل اورتگا به خاطر برنامه بسیار خوبی که برای این سفر تدارک دیدند، تشکر می‌کنم. در این سفر درباره همکاری‌های گسترده‌ای از کشاورزی تا فناوری‌های پیشرفته گفت‌وگو خواهیم کرد.

وزیر خارجه ایران پیش از این برای شرکت در نشست سطح عالی شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد به نیویورک و پس از آن به کاراکاس رفت تا ضمن انجام سفری دوجانبه در نشست وزرای عدم تعهد شرکت کند.ظریف قرار است در ادامه این سفر به بولیوی هم برود.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران شهریور ۱۳۹۵ در سفر به ۶ کشور آمریکای لاتین به نیکاراگوئه هم سفر کرده بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند