فرانس ۲۴ گزارش داد، اعمال محدودیت‌های تجاری علیه کره‌جنوبی از سوی ژاپن را محکوم و «توکیو» را به از بین بردن روند صلح در شبه‌جزیره کره متهم کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «فرانس ۲۴»، این رسانه جمعه شب با «دشمن قسم‌خورده» خواندن ژاپن گفت این کشور «تلاش می‌کند روند صلح در شبه‌جزیره کره را با اعمال فشار بر کره‌ جنوبی از طریق محدودیت‌های [تجاری] به نابودی بکشاند».

همچنین افزود: «آسیب‌های انسانی، فیزیکی و احساسی که ژاپن برای مردم کره ایجاد کرد قابل جبران نیست حتی اگر تمامی ملت ژاپن خود را فدا کند».

تنش تجاری بین کره‌ جنوبی و ژاپن از جایی آغاز شد که دادگاه عالی «سئول» دو کارخانه بزرگ ژاپنی را به‌خاطر استفاده از کره‌ای‌ها به‌عنوان نیروی کار اجباری در طول استعمار این کشور، به پرداخت غرامت محکوم کرد.

ژاپن با رد این حکم اعلام کرد تمام غرامت‌ها طی معاهده‌ای در سال ۱۹۶۵ پرداخت شده‌اند. همچنین صادرات سه محصول نیمه‌رسانای پرکاردبرد در صنایع الکترونیک به کره‌جنوبی را محدود کرد.

سئول در پاسخ به این اقدام صندوق غنایم مربوط به معاهده نام برده را منحل کرد و تهدید کرد صادرات بسیاری از کالاها به ژاپن را قطع می‌کند.

کره‌ شمالی و جنوبی اندکی بعد از اتمام جنگ جهانی دوم وارد تنش و درگیری شدند که تا به امروز ادامه دارد. پیش‌تر «پیونگ‌یانگ» به سئول هشدار داد در خصوص مذاکرات بین کره‌ شمالی و آمریکا در خصوص خلع سلاح اتمی دخالت نکند و بارها این کشور را به خاطر خرید تسلیحات از واشنگتن تهدید کرده است اما اکنون موضعی همسو با کره‌ جنوبی در برابر توکیو اتخاذ کرده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند