به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، شرکت کشتیرانی نوربالک (نفتکش مصدر) با انتشار بیانیه ای افزود: این نفتکش برای مدت کوتاهی در تنگه هرمز متوقف شده بود اما به مسیر خود در آب های خلیج فارس ادامه داده است.

این شرکت ادامه داد: ارتباط گیری با کشتی مصدر از سر گرفته شده و کلیه پرسنل و خدمه این کشتی در سلامت کامل به سر می برند.

رصد ترافیک دریایی جهانی نشان می دهد، کشتی مصدر ( MESDAR) انگلیس که با پرچم لیبریا در تنگه هرمز در حال حرکت بود، بامداد شنبه مسیر خود را به طرف بندر رأس تنوره عربستان تغییر داد.

برخی رسانه ها جمعه شب از توقیف کشتی بریتانیایی به نام مصدر با پرچم لیبریا توسط نیروهای مسلح ایران خبر داده بودند.

پیش از این روز جمعه نفتکش انگلیسی استنا ایمپریو در تنگه هرمز توقیف شد.

شرکت استنا ایمپریو در بیانیه ای عنوان کرد؛ نفتکش این شرکت به همراه ۲۳ خدمه آن توسط نیروهای ایرانی توقیف شده و هم اکنون دسترسی به این کشتی ندارند.

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه‌ای توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز را تأیید و اعلام کرد: عصر امروز (جمعه ۲۸ تیر) یک فروند نفتکش انگلیسی با نام "stena impero" هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

این اطلاعیه می افزاید: نفتکش مذکور پس از توقیف، به ساحل هدایت و برای سیر مراحل قانونی و بررسی های لازم تحویل سازمان بنادر و دریانوردی شد.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند