«دونالد ترامپ» که در کاخ سفید با خبرنگاران صحبت می کرد، اظهار داشت که اقدام دولت او در بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران باعث شده است تا منابع مالی جمهوری اسلامی در حمایت از گروه‌های نیابتی در نقاط مختلف کاهش یابد.

رئیس جمهوری در ادامه مدعی شد: زمانی که دولت من روی کار آمد و من و مایک پنس وارد کاخ سفید شدیم، ایران مایه دردسر برای جهان بود. آنها در ۱۴ نقطه مختلف جهان منازعه و درگیری ایجاد کرده بودند. در یمن و سوریه و عراق و دیگر نقاط در حال جنگ و مساله سازی بودند.

دونالد ترامپ مدعی شده است که ایران در اثر «تحریم‌ها به شدت آسیب» دیده و مجبور به عقب نشستن از این نقاط شده است.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه اظهارات خود ابراز امیدواری کرده است که به زودی تحریم ها علیه ایران به پایان برسد.

دونالد ترامپ اضافه کرده است: اگر به اصل توافقی که در دوران رئیس جمهوری اوباما به دست آمد، نگاه کنید، در می یابید که این توافق از بسیاری جهات و نقطه‌نظرها مختلف یک فاجعه بود، اما مهمترین دلیل این است که خیلی زود به پایان می‌رسد، این توافق در زمان بسیار کوتاهی به پایان می‌رسید.

او افزود: با یک کشور شما نمی توانید قراردادی کوتاه‌مدت داشته باشید و به قراردادی ۱۰۰ ساله نیاز دارید. طی چند سال آنها در مسیر دستیابی به سلاح اتمی قرار خواهند داشت و این قابل قبول نیست.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه با اشاره به اینکه برجام به ایران اجازه می‌دهد که برنامه موشکی داشته باشد، گفت: آنها نمی‌توانند موشک‌های بالستیک داشته باشند.

دونالد ترامپ در اظهارات خود همچنین خواستار دسترسی به تمامی تاسیسات و سایت های ایران شده است.

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: آنچه که ما می‌خواهیم این است که به یک توافق منصفانه دست‌یابیم. توافق به دست آمده قبلی، یک توافق بد بود و کنگره هم آن را تایید نکرده بود.

وی اضافه کرد: ما می توانیم خیلی سریع به توافق دست یابیم یا اینکه نکنیم. من هیچ عجله‌ای ندارم.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند