آیت‌الله محمد محمدی گلپایگانی ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان هرمزگان اظهار داشت: سالانه بیش از ۲۸ میلیون نفر از ایران و سایر کشورها به زیارت امام رضا می‌روند. از برکات انقلاب این است که ارزش‌های فراموش شده زنده شد و بیش از ۹۰۰ نماز جمعه در طول هفته خوانده می‌شود.

اهم اظهارات آیت‌الله محمد محمدی گلپایگانی به شرح زیر است:

* اولین جمله در تمام این نماز جمعه‌ها دعوت مردم به تقوا است. معارف دینی زیادی در این خطبه‌های خوانده می‌شود که قبل از انقلاب خبری از اینگونه مراسمات نبود.

*یکی از برکات انقلاب زنده کردن ارزش‌های فراموش شده است، نماز جمعه قبل از انقلاب وجود نداشته و از دستاوردهای انقلاب اسلامی است. امروز حتی در شهرها و روستاهای کوچک نیز نماز جمعه برگزار می‌شود و مردم با شور در این مراسم شرکت می‌کنند

* وضعیت قبل از انقلاب بسیار نابسامان و اسفبار بود، تعداد کشته‌های مسجد گوهر شاد که به دستور رضا خان انجام شد بیش از چند هزار نفر بود. یکی از بدترین وضعیت‌ها کشف حجاب بود که مردم مومن را مجبور به پنهان شدن در خانه هایشان کرده بود

* جشن‌های دو هزار و۵۰۰ ساله رسوایی بزرگی است که در زمان پهلوی در این کشور برگزار می‌شده است، امام ما را از خواب بیدار کرد و ایران را نجات داد، کاری کرد که یک رژیم مسلح از ریشه ساقط شود و این ممکن نبود مگر با پشتیبانی مردم.

* در زمان پهلوی شاه و خانواده خرج عیش و نوش خود را از آستان قدس رضوی پرداخت می‌کردند.

* در زمان حکومت محمدرضا شاه بسیاری از پست‌های مهم کشوری در اختیار غیرمسلمانان بود و عزت را از مسلمانان گرفته بود.

* امام خمینی (ره) حق حیات به گردن همه ما دارند و عزت از دست رفته ما را برگرداند و امروزه اگر کسی بخواهد بنده خدا باشد هیچ کشوری مناسب‌تر از ایران وجود ندارد.

* نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در قدرتمندترین حالت خود قرار دارد و از هیچ حمله‌ای هراس ندارد و پهپاد ۲۱۰ میلیون دلاری آمریکایی را با اقتدار سرنگون کردند.

* هنوز هم آمریکایی‌ها نمی‌دانند چگونه سپاه پاسداران این پهباد را شناسایی و سرنگون کرد، آن‌ها امروز می‌دانند نمی‌توانند با ایران در بیفتند.

* ایران تنها نیست و کشورهای زیادی طرفدار و دوست‌دار کشور ما هستند

* مردم استان که محرومیت فراوانی دارند مستحق هرگونه خدمتی دارند، مسئولان باید بدانند که از بیت‌المال استفاده می‌کند باید خدمت کند.

*(خطاب به امامت جمعه استان هر مزگان): آقا فرمودند که خطبه‌هایتان را کوتاه کنید و مجموع دو خطبه ۳۰ دقیقه باشد.

* مسئولان استان هرمزگان بدانند مردم این استان مستحق هرگونه خدمت و تلاشی هستند، در هر رده‌ای هستید بدانید که همیشه نوبت شما نیست پس برای این‌که حسرت نخورید از همین امروز کار کنید

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند