علی ملاشاهی اظهار داشت: بر اساس آخرین الگوهای پیش یابی و مدل های جوی انتظار می رود همچنان در ارتفاعات جنوبی استان نظیرجنوب خاش، ایرانشهر، دلگان، بزمان، سراوان، سیب وسوران، مهرستان، قصرقند، سرباز، نیکشهر، فنوج تا اواسط هفته آینده در بعدازظهرها شرایط برای رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید لحظه ای مهیا باشد.

وی افزود: برای جلوگیری از مخاطرات ناشی از رویداد رعدوبرق و صاعقه و احتمال جاری شدن سیلاب موقت از تردد و استقرار در مناطق مرتفع همچنین درحاشیه مسیل ها و رودخانه های فصلی در نواحی جنوبی استان خودداری شود.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از تداوم گرمای هوا در شمال استان خبر داد و گفت: گرمای هوا در نیمه شمالی استان تا اواسط هفته آینده ادامه خواهد داشت و پیش بینی می شود دمای بیشینه در شمال استان به حدود ۵۰ درجه سلسیوس برسد.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: توصیه می شود مردم شمال استان ضمن صرفه جویی در مصرف آب و برق بویژه در ساعات اوج مصرف، از ترددهای غیر ضروری در حوالی ظهر تا اوایل غروب جهت جلوگیری از گرمازدگی اجتناب کنند.

وی ادامه داد: کشاورزان شمال استان نیز به هیچ عنوان در طول روز اقدام به آبیاری مزارع نکنند بلکه آبیاری مزارع و باغات را به شب ها یا اوایل صبح موکول کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند