مایکل ایبیتسون، معاون ارشد اجرایی زیرساخت‌های فناوری و انرژی در فرودگاه دوبی با انتشار بیانیه‌ای به تازگی اعلام کرده است که این فرودگاه قرار است به تکنولوژی‌های جدید مربوط به تولید انرژی خورشیدی تجهیز شود تا با نصب بیش از ۱۵ هزار واحد پنل به تامین برق موردنیاز نهاد‌های شهری از جمله خود این فرودگاه بپردازد.

پنل‌های موجود در این پروژه انرژی خورشیدی که در ترمینال ۲ فرودگاه دوبی کلید زده شده است، قادرند انرژی خورشیدی را دریافت کرده و سپس بالغ بر هفت میلیون و ۴۸۳ هزار و ۵۰۰ کیلووات ساعت برق تولید کنند.

کارشناسان فعال در حوزه نیرو بر این باورند که با آغاز به کار پروژه خورشیدی در فرودگاه دوبی، امارات متحده عربی قادر خواهد بود تا سال ۲۰۳۰ میلادی به هدف کاهش ۳۰ درصدی در میزان انتشار آلاینده‌ها به جو زمین و همچنین کاهش آلودگی هوا دست پیدا کند.

بر اساس گزارش گلف نیوز، این پروژه خورشیدی ظرفیتی معادل ۵ مگاوات دارد و توانایی تامین برق موردنیاز فرودگاه دوبی را در طول سال داراست. همچنین گفته می‌شود به صورت سالانه می‌تواند سه هزار و ۲۴۳ تن گاز کربن دی اکسید را کاهش دهد که تاثیر آن معادل کاشتن ۵۳ هزار و ۶۱۷ نسله درخت در طول ۱۰ سال است.

این پروژه بخشی از برنامه جامع امارات متحده عربی به منظور کاهش میزان گاز‌های آلاینده و حفاظت از محیط زیست و تعهد جهانی این کشور در این حوزه است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند