رأی الیوم گزارش داد، سه شنبه ویدیویی تحت عنوان "عاقبت به خیری تنها برای تقواپیشگان از تونس است" در اینترنت منتشر شد که در آن گروهی از عناصر داعش به انجام حملات بیشتر به تونس تشویق و بر بیعت مجدد خود با ابوبکر بغدادی، سرکرده این گروه تروریستی تأکید می‌کنند.

 

در متن این ویدیو که مدت زمان آن حدود شش دقیقه بوده، آمده است: "همچنان بر عهد خود پایبندیم و در جنگ با ملت‌های کفری که ادعای نابودی خلافت را می‌کنند، ثابت قدمیم و بار دیگر بیعت‌مان با "خلیفه مسلمانان" ابوبکر بغدادی را تجدید می‌کنیم".

 

در این ویدیو که توسط دفتر رسانه تونس امضا شده یک تیم پنج نفره مسلح که صورتشان پوشیده است نشان داده شده و یکی از آنها که "ابو عمر التونسی" خطاب می‌شود در این ویدیو می‌گوید: "به برادران متحدمان در هر مکانی می‌گوییم که صبر پیشه کنید چراکه شما بر حق هستید و از روح خدا ناامید نشوید، چراکه تنها قوم کافر از روح خدا مأیوس می‌شود".

در این ویدیو و پس از نشان دادن تصویر بغدادی یکی دیگر از این افراد می‌گوید: "سربازان و فرزندانت در سرزمین قیروان خوب و در آسایش بوده و به رغم سختی‌ها به لطف خدا در حق ثابت قدم هستند، پس این را به برادرانت مژده بده".

همچنین در این ویدیو سه نیروی مسلح دیگر در یک مکان نامشخص نشان داده شده و یکی از آنها که "ابو خالد التونسی" خوانده می‌شود، در این ویدیو می‌گوید: "بدانید که جهاد در راه خدا یک فریضه است… هرگاه که از یک نبرد سربلند و یا شکست خورده خارج شدیم آمادگی برای نبرد بعدی را آغاز کردیم تا خداوند میان ما قضاوت کند".

وی افزود: "تا زمانی که در عبادت هستیم هرگز از کوبیدن دشمنان خدا خسته نمی‌شویم. به کسی که به دلیل تعداد کم و یا ضعف "مجاهدان" از "جهاد" باز می‌ماند، می‌گوییم که به دینت مراجعه و در سنت پیامبر تأمل کن آنگاه خواهی فهمید که در اشتباه بزرگی هستی".

این عنصر داعش همچنین نسخه‌ای را از روزنامه النبأ وابسته به داعش نشان می‌دهد که در آن خبری با تیتر سه حمله انتحاری سربازان داعش علیه نیروهای امنیتی تونس چاپ شده است.

یکی دیگر از عناصر موجود در این ویدیو می‌گوید: "به برادران مجاهدتان ملحق شوید و هر کس که از این امر باز بماند دشمن خدا است.

در ویدیوی مذکور همچنین سه گروه دیگر نشان داده شده که با سر دادن شعارهای داعش بر بیعت با سرکرده این گروه تروریستی تأکید می‌کنند.

داعش پس از متحمل شدن ضربه‌ها و تلفات سنگین در عراق و سوریه، اکنون به دنبال مامنی در قاره آفریقاست و اعضای این گروه در حال حاضر دامنه اقدامات خود را در قاره سیاه گسترش داده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند