رژیم صهیونیستی قصد دارد طی قراردادی با کره جنوبی، سامانه پدفند موشکی ساخت این رژیم موسوم به «گنبد آهنین» را به کره بفروشد.

شبکه تلویزیونی «اسرائیل ۲۴» سه‌شنبه (۲۵ تیر) گزارش داد که سئول به دنبال دست‌یابی به این سامانه است، ولی شرط کرده است که از خرید تولیدات اراضی اشغالی، قدس شرقی و شهرک‌های صهیونیست‌نشین واقع در کرانه باختری مستثنی شود تا توافق تجاری آزاد بین کره جنوبی و رژیم صهیونیستی تکمیل و ادامه پیدا کند.

کمپین تحریم رژیم صهیونیستی که از سال ۲۰۰۵ میلادی شروع شده، جنبشی جهانی است که می‌خواهد با اهرم‌های اقتصادی جهت پایان اشغال سرزمین فلسطین، رفع تبعیض و به رسمیت شناختن حق بازگشت میلیونها آواره فلسطینی به کاشانه خود، رژیم اشغالگر قدس فشار بیاورد.

منابع این شبکه صهیونیستی گفته‌اند که جلسه‌ای با حضور مسئولان تجارت و صنایع دو طرف برگزار شده و طرفین تفاهم‌نامه را در این باره به امضا رسانده‌اند و بحث فروش گنبد آهنین نیز در سفر «رووین ریولین»، رئیس رژیم صهیونیستی بررسی خواهد شد.

شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی در همین ارتباط گزارش داد که «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی قرار است اواخر ماه جاری میلادی (جولای) به کره جنوبی و ژاپن سفر کند.

گنبد آهنین یکی از پدافندهای هوایی رژیم صهیونیستی است و این قابلیت را دارد که علاوه بر موشک و اشیاء پرنده، راکت‌ها و گلوله‌های خمپاره و توپ را در فاصله چهار تا ۷۰ کیلومتر هدف قرار دهد. آمریکا اخیرا مشتری این سامانه شده است.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند