مریم شعبانی سه‌شنبه شب در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: در سازمان فرهنگی، اجتماعی و شهرداری زنجان فعالیت‌ها در سه حوزه تخصصی انجام می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و شهرداری زنجان گفت: در حوزه فرهنگی در همه جشنواره‌ها و همه برنامه‌هایی که مربوط به فرهنگ و هنر است برنامه‌های مربوط توسط این سازمان اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری دستگاه متولی حوزه اجتماعی، ورزشی و یا فرهنگی نیست، گفت: شهرداری صرفا یک ارگان تعامل کننده است که با ارگان‌های فعال در حوزه فرهنگی و اجتماعی اجرایی می‌کند.

شعبانی با اشاره به برخی از جشنواره‌های برگزار شده با همکاری سازمان فرهنگی از جمله جشنواره ائل بیان کرد: هم اکنون نیز جشنواره فیلم کوتاه با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در حال برگزاری است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و شهرداری زنجان در ادامه به برنامه‌ریزی انجام شده برای اجرای برنامه‌های هفته فرهنگی گفت: در این هفته آداب، رسوم و سنن شهر زنجان معرفی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری با وجود امکانات بسیار خودش فاقد سالن و یا تالار شهر است، افزود: با توجه به مساعدت شورای شهر دوره پنجم و همچنین تلاش شهردار زنجان در تلاش هستیم که این امکان را نیز در زنجان فراهم کنیم.

شعبانی از برنامه‌ریزی برای اعیاد غدیر و قربان نیز خبر داد و افزود: با توجه به همکاری که با تکایا، مساجد و هیأت‌های مذهبی داریم در تلاش هستیم که برنامه‌های این ایام نیز به طرز فاخری برگزار شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و شهرداری زنجان در ادامه به آتش‌سوزی رخ داده در پارک بانوان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این حادثه با هوشیاری بانوان حاضر در پارک این آتش اطفا شد، البته این موضوع به معنای عدم حضور به موقع آتش‌نشانی نیست ولی اقدام پرسنل پارک هوشمندانه بود.

وی با بیان اینکه در حوزه ورزش نیز مسابقات رالی در محدوده خانه بوران برگزار خواهد شد، تصریح کرد: این مسابقات نیز برنامه نوینی است که در زنجان برگزار خواهد شد.

شعبانی همچنین درباره افتتاح پارک بانوان غرب نیز گفت: طبق قولی که داده شده این پارک در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید و پیشرفت فیزیکی آن هم بیش از ۸۰ درصد است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و شهرداری زنجان همچنین درباره اشرافیت سایر بناها به داخل پارک بانوان غرب نیز گفت: در آن پارک که ویژه بانوان است، فقط بانوان مستقر خواهند بود اما با پوشش حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه تلاشمان این است که رادیو شهر را روزانه به مدت هفت دقیقه در مسائل حقوق شهروندی با مشارکت صدا سیما راه‌اندازی کنیم، تصریح کرد: در صورت موفقیت این طرح زمان آنرا افزایش خواهیم داد و امیدواریم این طرح را که در شهرهای مختلف کشور وجود دارد اجرایی کنیم.

شعبانی با تقدیر از شهردار و اعضای شورای در راستای حمایت از برنامه‌های فرهنگی گفت: امیدواریم این حمایت‌ها همچنان ادامه داشته باشد و بتوانیم در راستای حمایت از برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی کارهای خوبی را انجام دهیم.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند