کیامرث حاجی زاده روز سه شنبه در نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان در استانداری اظهار داشت: باید از هم اکنون روند ترمیم و احداث سیل بندها با جدیدت پیگیری شود.

وی با اشاره به تلاش و همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح و شرکت‌های دولتی و خصوصی در کاهش خسارات سیل افزود: خوشبختانه پس از خارج کردن اراضی کشاورزی از زیر آب، کشت در منطقه شروع شده و شلتوک کاری نیز صورت گرفته که موجب نشاط و امید بعد از خسارات گسترده سیل شده است چراکه پس از تمام شدن سیل اولویت مردم منطقه شروع کشت بود.

جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان ادامه داد: برنامه ریزی کشت محصولات تابستانه با همکاری سازمان آب و برق به خوبی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: اعتبار بلاعوض اختصاص یافته به بخش کشاورزی ۹ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال است که ۵۰ درصد آن تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: پرونده‌های تشکیل شده باید توسط پژوهشگاه هوا فضا تأیید شود اما خیلی از آنها رد شده است که باید چاره‌ای برای آن اندیشیده شود.

حاجی زاده با تشریح اقدامات استان در مناطق سیل زده بیان کرد: با برنامه ریزی دقیق سازمان برنامه ریزی استان نقدینگی تا حدی تأمین شده و در بخش‌های دیگر هماهنگی‌ها موجب شد کمک خوبی از شرکت نفت و بنیاد مستضعفان دریافت کنیم.

وی ادامه داد: همچنین ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی برای مناطق سیل زده استان تأمین شده که تاکنون سه هزار بسته توزیع شده است.

جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان با اشاره به زمین لرزه مسجدسلیمان بیان کرد: متأسفانه مسجد سلیمان یکی از پر خطر ترین مناطق ما در بحث رانش زمین است که با توجه به زمین لرزه اخیر وضعیت آن آسیب پذیر تر شده است و نیاز به اقدامات عاجل دارد.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ پس لرزه پس از زمین لرزه ۵.۷ ریشتر در مسجدسلیمان به وقوع پیوست گفت: این زمین لرزه‌ها بین ۲.۱ ریشتر تا ۴.۱ ریشتر بودند که از سه گسل لهبری، مسجدسلیمان و گسل رامهرمز ایجاد شدند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند