به گزارش شبکه یورو نیوز، دوروژی در پیامی در فیس بوک نوشت: استعفای خود را امروز به «ادوارد فیلیپ» نخست وزیر فرانسه تقدیم کردم زیرا به دنبال افشاگری های صورت گرفته، دیگر نمی توانم وظایف خود را انجام دهم.

دوروژی همچنین افزود: من از نخست وزیر و رئیس جمهوری فرانسه به دلیل اعتماد کردن به من قدردانی می کنم و به زودی از وب سایت مدیاپارت که دست به افشاگری علیه من زده است، شکایت خواهم کرد.

وب سایت مدیاپارت چند روز پیش با انتشار اسنادی از برگزاری چند ضیافت مجلل فرانسوا دوروژی بین سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ پرده برداشت. مدیاپار همچنین خبر داده بود که دوروژی در سال ۲۰۱۵ هیچ مالیاتی پرداخت نکرده بود. البته وزیر محیط زیست ماکرون گفته بود که وی به دلیل پرداخت حق عضویت در حزب سبزها از مالیات معاف شده است.

در گزارش مدیاپارت آمده است که دوروژی و همسرش در ضیافت های مجللی که با استفاده از بودجه عمومی ترتیب داده بودند با خرچنگ و بطری های شراب گران قیمت از مهمانان شخصی خود پذیرایی کرده بودند. قیمت هر کدام از بطری های شراب استفاده شده ۵۰۰ یورو بوده است.

«مدیاپارت» در حالی از ضیافت های دوروژی پرده برداشت که فرانسه طی ماه های اخیر شاهد اعتراض جلیقه زردها به نابرابری اقتصادی و اجتماعی بوده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند