خبرگزاری «آناتولی» ترکیه گزارش کرد، شورای امور خارجی اتحادیه اروپا اواخر روز گذشته (دوشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که شورای اروپا، لیست مستقل خود را در ارتباط تحریم کره شمالی، بازبینی کرده است.

طبق این بیانیه، تحریم‌ها علیه کره شمالی، شامل ممنوعیت سفر و مسدود شدن دارایی افراد و نهادهایی می‌شود که در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند.

شورای امور خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه خود تصریح کرد: «افراد و نهادهایی که در لیست آورده شده‌اند، به دلیل مشارکت در برنامه‌های اتمی، موشکی و دیگر تسلیحات کشتار جمعی کره شمالی و یا به دلیل دور زدن تحریم‌ها، تحت تحریم اروپا قرار می‌گیرند».

طبق این گزارش، اتحادیه اروپا برای اولین بار در دسامبر ۲۰۰۶، تحریم‌هایی را علیه کره شمالی وضع کرد و هم‌اکنون، طبق لیستی که اتحادیه اروپا تهیه کرده است، ۵۷ نفر در لیست تحریم‌های مستقل اروپا قرار می‌گیرند.

علاوه بر آن، اتحادیه اروپا، دارایی‌های ۹ نهاد را بعنوان بخشی از نظام تحریم‌های خود علیه کره شمالی، مسدود می‌کند.

اتحادیه اروپا در حالی تحریم‌ها علیه کره شمالی را تجدید کرده است که تیم‌های کارشناسی واشنگتن و پیونگ‌یانگ قصد دارند مذاکرات خود را درباره برنامه اتمی کره شمالی آغاز کنند.

نه تنها اروپا بلکه آمریکا نیز تحریم‌های جداگانه‌ای را علیه پیونگ‌یانگ به دلیل دنبال کردن برنامه اتمی و موشکی تحمیل کرده است و هم‌اکنون دولت ترامپ در تلاش است که کره شمالی را به ترک فعالیت‌های اتمی و موشکی وادار کند.

تاکنون سران آمریکا و کره شمالی سه بار با یکدیگر در سنگاپور، ویتنام و منطقه غیرنظامی دو کره دیدار داشته‌اند اما تمامی این سه دیدار بدون نتیجه خاصی به پایان رسیده است.

اخیراً منابع دیپلماتیک به رسانه ژاپنی خبر دادند که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در دیدارهایش با روسای جمهور آمریکا، چین و روسیه گفته که او در ازای خلع سلاح اتمی، خواهان رفع تحریم‌ها نیست و خواستار دریافت تضمین‌های امنیتی است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند