به گزارش رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه امروز دوشنبه و در سالروز کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ در این کشور گفت: دیگر احدی نمی‌تواند حادثه (کودتا) ۱۵ جولای را تکرار کند.

رئیس جمهوری ترکیه در مراسم افتتاح ساختمان پلیس در سالروز کودتای نافرجام ۱۵ جولای سال ۲۰۱۶ گفت: به ما ضربه زدند؛ اما قوی‌تر شدیم. کودتاگران بی رحم «فتو» در روز ۱۵ جولای دستور شلیک به سمت نیروهای پلیس را صادر کردند.

وی در این خصوص ادامه اد: آنها نتوانستند به هدف خود برسند و ما دست آنها را شکستیم. نیروهای امنیتی و پلیس غیور کشورمان در روز کودتای نافرجام ۱۵ جولای ۲۰۱۶ در برابر کودتاگران سینه خود را سپر کرده و در برابر کودتاگران فتوایستادند. هیچ نیرویی نخواهد توانست ما را از پای درآورد. هیچ نیرویی دیگر قادر به انجام آنچه در ۱۵ جولای علیه ترکیه صورت گرفت، نخواهد بود.

اردوغان افزود: تحویل سامانه‌های اس -۴۰۰ آغاز شد. برخی گفته بودند که نمی‌توانیم تحویل بگیریم. امروز هشتمین محموله نیز آمد. تا آوریل ۲۰۲۰ تمامی محموله را تحویل خواهیم گرفت. در رابطه با سامانه‌های دفاع هوایی به یکی از کشورهای پیشرو جهان تبدیل شده و هدف کنونی نیز تولید مشترک با روسیه است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند