به نظر می رسد گرمای امسال به نفع برخی دزدهای فرصت طلب است و دزدها از باز شدن درب خانه ها به نفع خود استفاده می کنند.

 

ماجرا از جایی شروع شد که یک مرد بازنشسته و میانسال که به علت ناتوانی در حرکت ویلچرنشین است، درب خانه خود را باز کرد تا شاید با ورود هوای تازه به خانه، کمی از گرمای هوا بکاهد. این روشی رایج بین بسیاری از اهالی استرالیا به ویژه در ساعاتی است که باد می وزد. اما به نظر می رسد این کار به نفع یک دزد فرصت طلب بوده که به سرعت وارد خانه مرد سالمند شد.

تصاویر دوربین مداربسته داخل خانه مرد سالمند نشان می دهد دزد با خونسردی وارد خانه مرد می شود، آن هم در شرایطی که یک رکابی بر تن دارد و گویی خانه مرد سالمند خانه خود اوست. سپس با ارامش کیف پول مرد سالمند را بر می دارد. دنیس بچ هشتاد و هشت ساله آنچنان از ورود این دزد به خانه خود شوکه شده بود که نمی توانست حرکت کند.

با خونسرد ترین دزد تابستان امسال آشنا شوید / از ورود بدون هراس به خانه مرد سالمند تا خوردن آبمیوه و گپ زدن با او

پسر دنیس، پل به پلیس در این خصوص می گوید:" پدرم به شدت محدودیت حرکت دارد و در نتیجه  امکان فرار نداشته و مجبور بوده بی حرکت بماند و قدم زدن دزد در طبقات خانه را شاهد باشد. دزد حتی سر یخچال رفته و برای خود آبمیوه ریخته است. "

بر اساس اظهارات دنیس این مرد به زبانی خارجی و جیب شروع به صحبت کردن با دنیس کرده و او تقریبا متوجه هیچ یک از صحبت های وی نشده است اما ظاهرا دزد به شیوه ای دوستانه به دنیس صحبت می کرده و همزمان دور اتاق ها به دنبال اشیاء ارزشمند می گشته است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند