«سید حسین نقوی حسینی»، با تشریح دستور کار امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: امیرحاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بحث پیرامون حوزه دفاع و دستاوردهای دفاعی سپس در نشست حضور یافت و گفت که دشمنان تلاش زیادی کردند تا پای ایران را به مناقشات بکشانند و تنش‌هایی را به وجود آورند، و وقتی دشمنان اراده مستحکم جمهوری اسلامی را دیدند به ویژه در هدف قرار گرفتن پهپاد پیشرفته آنها، حساب کار دستشان آمد و فضای موضوع عوض شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان بخش دیگری از اظهارات امیرحاتمی، گفت: امیر حاتمی اذعان داشتند که اقدام سرنگونی پهپاد آمریکایی از شناسایی، ردیابی تا هدف قرار گرفتن به طور کامل با امکانات و دستاوردهای صنعت دفاعی کشور انجام شد و حاصل زحمات متخصصان داخلی بود. هماهنگی و سرعت عمل نیروهای دفاعی کشور و همچنین هماهنگی با دستگاه دیپلماسی کشور یکی از ابعاد مثبت اقدام بود و باعث شد که آمریکایی‌ها در مراجع بین‌المللی هم ناکام ماندند.

وی افزود: وزیر دفاع این اقدام و برخورد قاطع دشمن را اراده و هم توانمندی جمهوری اسلامی دانست و تاکید کرد که توقیف برخلاف موازین بین‌المللی نفتکش جمهوری اسلامی با اهداف جبران این ناکامی انجام شد که این اقدام هم ناکامی دیگری بر ناکامی های آن افزود.

نقوی حسینی تصریح کرد: امیرحاتمی همچنین اعلام کرد ما در شرایط کاملاً آماده‌ای قرار داریم. وزارت دفاع اقدامات گسترده‌ای را برای حل مشکلات خودروسازی کشور آغاز کرده و نیاز داریم به حل مشکل خودرو کمک کنیم بدون اینکه جایگزین بخش خصوصی شویم. ما در جنگ اطلاعاتی دشمن با هیچکس تعارف نداریم و البته دشمن نیز سرمایه‌گذاری زیادی در این قسمت کرده اما ما به شدت حفاظت می‌کنیم و هم پیشگیری و هم برخورد انجام می‌دهیم.

نقوی حسینی اضافه کرد: امیرحاتمی همچنین تاکید کرد آمریکایی‌ها به دنبال مشکل تراشی علیه ایران در دریا هستند اما ما هم دقیق و قاطع برخورد می‌کنیم و طراحی‌های لازم هم انجام شده است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخش دیگری از اظهارات وزیر دفاع در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی اظهارداشت: وزیر دفاع اعلام کرد صنعت دفاعی کشور در آسمان، زمین و دریا کاملاً مجهز و آماده و متکی به ساخت داخل است به خصوص در دریا که توان ساخت ناوشکن، زیردریایی و پشتیبانی آنها داریم، شناورهای پیشرفته ساخته‌ایم. موشک‌های پیشرفته‌ای ساخته‌ایم. در این مسیر ضمن تشکر از حمایت‌های مجلس و کمیسیون، انتظار حمایت‌های بیشتری داریم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: در جریان اظهارات وزیر دفاع و این جلسه آقایان کواکبیان، کریمی قدوسی، جمالی، دهقانی، گودرزی و خانم چنارانی اظهارنظر کردند.

نقوی حسینی تصریح کرد: نشست امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با مراسم یادبود مرحوم مغفور صفاری نطنزی، عضو و رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون و نماینده مردم شریف نطنز و قمصر با حضور خانواده این مرحوم آغاز شد. امیرحاتمی هم به خانواده مرحوم صفاری تسلیت گفت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند