قرار است تا ۲۵تیرماه بررسی صلاحیت داوطلبان به اتمام برسد و از ۲۸تیرماه هم به مدت یک هفته تبلیغات نامزدها صورت بگیرد. براساس ادعای یک سایت خبری، صلاحیت ۹۹درصد افراد ثبت نام کننده تأیید خواهد شد و بر این اساس رکورد نامزدی در این انتخابات شکسته خواهدشد.

آن گونه که حمید تحایی دبیر ستاد هیئت اجرایی انتخابات شورایاری ها اعلام کرده، ۵۴درصد ثبت نام کنندگان بین ۲۲ تا ۴۰سال دارند و بیش از ۲۴درصد نیز بانوانی هستند که در این رقابت نام نویسی کرده اند.

شیوه های عجیب تبلیغاتی

  در حاشیه بولوار نواب، وقتی خبرنگار وارد یک قهوه خانه می شود، حمید توضیح می دهد که بچه های محل مهمان اکبر هستند که نامزد انتخابات شورایاری ها شده است. اکبر نگهبان یک مجموعه دولتی است و شب ها در یک باشگاه بدنسازی مربیگری می کند و به گفته خودش به رأی هم باشگاهی هایش امید دارد.

جوان دیگری به نام محمدجواد درباره انگیزه خود برای کاندیداتوری در انتخابات می گوید که حاج کمال رئیس هیئت شان از او خواهش کرده ثبت نام کند. او گفته که هیئت شان ۹۰۰سینه زن دارد و با این رأی حتماً لیست مدنظر آنان برنده انتخابات خواهدشد.

با این حال محمدجواد درباره شورایاری هیچ تصویری ندارد و هدفش ریاست حاج کمال در شورایاری محله است. فرد دیگری که سعید نام دارد مدعی است که دوره پیش رأی اول را آورده و این دوره قصد دارد رکورد تهران را بشکند. او می گوید تاکنون ۳۰میلیون تومان خرج کرده و در یک همایش قصد دارد به چهار هزار نفر شام بدهد و هشت ستاد اصلی و فرعی در محله شکل خواهد داد. سعید در عین حال تأکید می کند که هیچ مزیتی در شورایاری وجود ندارد و فقط به عشق خدمت به مردم وارد انتخابات شده است!

او برای خود کانال تلگرامی، صفحه اینستاگرام، مشاور تبلیغاتی، شعار و اسم ائتلافی دارد. در شرق تهران هم مسعود از معلمان یک موسسه مردم نهاد است که به خانواده های آسیب دیده از اعتیاد خدمات ارائه می کند. او درباره گروه های فعال در صحنه انتخابات مدعی است: یکی بازاری های بسیار ثروتمند که رای اتوبوسی دارد اما به خاطر اختلاف منافع لیست مشترک ندارد، یکی هیئت‌های مذهبی که آن‌ها هم لیست مشترکی ندارند و سومی بساز بفروش‌ها که به دنبال ارتباط با شهرداری و تخفیف در بافت فرسوده هستند و در نهایت فعالان اجتماعی که ما هستیم‌.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند