حبیب شریف، رئیس بنیاد نخبگان فارس با اشاره به برگزاری مراسم‌های تکریم و پاسداشت خدمات نخبگانی مفاخر بومی، گفت: تجلیل و تکریم از نخبگان و سرآمدان عرصه علم و فرهنگ کشور به منظور پاسداشت مقام اثرگذاری والای این بزرگان در جامعه، وظیفه خطیری است که باید به نحو شایسته به انجام رسد و این افتخارآفرینان و قهرمانان ملی، به عنوان الگو به جوانان معرفی شوند.

وی افزود: بنیاد نخبگان استان فارس به نمایندگی از بنیاد ملی نخبگان و با همکاری دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز، هفتمین «همایش ملی پاسداشت نخبگی» را ۳۱ مردادماه همزمان با روز پزشک، به منظور تکریم و الگوسازی از فعالیت‌های علمی، پژوهشی و اجرایی پروفسور رضا ملک‌زاده، پدر کوهورت کشور و استاد برجسته علوم پزشکی برگزار می‌کند.

شریف ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند مقالاتی با محوریت شخصیت یا فعالیت‌های علمی این استاد بزرگوار، به صورت نقد و تحلیل و یا نوشته‌هایی از نوع خاطره و دلنوشته، به دبیرخانه این مراسم ارسال کنند و در پایان نیز از برگزیده این مقالات به عنوان کتاب در همایش رونمایی خواهد شد.

لازم به ذکر است، مراسم بزرگداشت پروفسور رضا ملک‌زاده؛ پدر کوهورت کشور، معاون پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاد برجسته علوم پزشکی، ۳۱ مردادماه همزمان با روز پزشک در شیراز برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و یا شرکت در این همایش ملی، به سامانه بنیاد نخبگان استان فارس مراجعه کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند