به گزارش رویترز، در حالی که تولید کنندگان آمریکایی در خلیج مکزیک به دلیل وقوع طوفان بیش از نیمی از تولید نفت خود را تعطیل کرده اند و در حالی که تنش ها در خاورمیانه همچنان ادامه دارد، قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 37 سنت معادل 0.6 درصد افزایش به 66 دلار و 89 سنت رسید. قیمت نفت برنت روز پنجشنبه ابتدا تا رقم 67 دلار و 52 سنت بالا رفت، اما در پایان معاملات روزانه 0.7 درصد کاهش داشت.

قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 34 سنت معادل 0.6 درصد افزایش به 60 دلار و 54 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت دیروز تا 60 دلار و 94 سنت بالا رفت اما در پایان معاملات روزانه 0.38 درصد افت کرد.

تا روز پنجشنبه شرکت های نفتی فعال در خلیج مکزیک به دلیل احتمال وقوع طوفان باری، بیش از یک میلیون بشکه از تولید خود را کاهش داده اند. پیش بینی شده که سرعت طوفان باری به 119 کیلومتر در ساعت برسد.

بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: «در حالی که طوفان در خلیج مکزیک تولید نفت را مختل کرده و ذخایر نفت آمریکا همچنان در حال کاهش است رشد قیمت نفت ادامه دارد.»

بر اساس اعلام انستیتوی نفت آمریکا، میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به 5 جولای برای چهارمین هفته متوالی به میزان 9.5 میلیون بشکه کاهش داشته است. این رقم بیش از سه برابر کاهش 3.1 میلیون بشکه ای مورد انتظار تحلیلگران است.

ادوارد مویا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در نیویورک گفت: «با توجه به اینکه هنوز امکان رویارویی نظامی تمام عیار وجود دارد، افزایش قابل توجه هزینه های بیمه ای موجب شده تا قیمت تمام شده جمل نفت بالا برود.»

 

 
 
 
 
 
 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند