کانگ کیونگ وا وزیر امور خارجه کره جنوبی و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در مورد محدودیت های ژاپن در مورد صادرات برخی مواد به کره جنوبی تلفنی گفتگو کردند. وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرد وزرای خارجه دو کشور همچنین در مورد مسائل مربوط به شبه جزیره کره گفتگو کردند. 

 
کانگ که به اتیوپی سفر کرده است, چهارشنبه شب گفتگوی تلفنی ۱۵ دقیقه ای با پمپئو داشت . آنها در این گفتگو دیدگاه های خود را در مورد مسائل گوناگون از جمله اوضاع شبه جزیره کره و روابط میان کره جنوبی و ژاپن به اشتراک گذاشتند. 
 
کانگ در مورد محدودیت های صادراتی اعمال شده از سوی ژاپن گفت این محدودیت ها به شرکت های کره جنوبی آسیب وارد می کند و تاثیر منفی بر نظام تجاری جهانی خواهد گذاشت. این اقدامات همچنین با مختل کردن نظام تدارکاتی جهانی حتی شرکت های آمریکایی را هم تحت تاثیر قرار می دهد. 
 
وزیر خارجه کره جنوبی گفت محدودیت های اعمال شده برای روابط همکاری دوستانه میان کره جنوبی و ژاپن و همچنین همکاری سه جانبه با آمریکا مطلوب نیست. وی تاکید کرد کشورش به توسعه روابط با ژاپن ادامه می دهد. 
 
پمپئو هم به نوبه خود اعلام کرد موضع کره جنوبی را درک می کند و پذیرفت همکاری خود را با این کشور برای تقویت ارتباطات دیپلماتیک میان آمریکا و کره جنوبی و همچنین روابط سه جانبه این کشورها و ژاپن ادامه دهد. 
 
ژاپن هفته گذشته محدودیت های سخت گیرانه ای بر صادرات برخی محصولات خود به چین اعمال کرد که برای ساخت نیمه رساناها و صفحات نمایش تلویزیون و تلفن های هوشمند و همچنین برخی محصولات فنآوری دیگر حیاتی هستند.
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند