رئیس پلیس راه استان همدان روز پنجشنبه گفت: راننده یک دستگاه وانت پیکان در نزدیکی منطقه سنگستان با توجه به اینکه کمتر از ۱۰۰ متر از دست انداز‌های وسط جاده فاصله گرفته و سرعت کمی داشت، به علت بی توجهی به جلو خودرو را از مسیر اصلی منحرف و واژگون کرد.

سرهنک رضا عزیزی افزود: راننده این خودرو به علت نبستن کمربند ایمنی به بیرون از خودرو پرتاب شده و در ادامه وانت پیکان نیز بر روی او سقوط می‌کند که راننده پس از انتقال به بیمارستان فوت کرد.

وی اضافه کرد: همچنین چهارشنبه شب یک دستگاه سواری پراید از جاده غارعلیصدر نزدیکی روستای «جزوان» واژگون شد که در این سانحه نیز راننده به علت نبستن کمربند ایمنی به بیرون از وسیله نقلیه پرتاب شده و به علت برخورد سر با سطح جاده به شدت زخمی شده و جان باخت.

رئیس پلیس راه استان همدان بیان کرد: با وجود تذکر و توصیه به رانندگان برای استفاده از کمربند ایمنی و جریمه افراد متخلف، اما همچنان افراد نسبت به بستن کمربند کوتاهی می‌کنند.

سرهنگ عزیزی اضافه کرد: در خوشبینانه‌ترین حالت رانندگان با نزدیک شدن به پاسگاه پلیس راه و گشت‌های پلیس، برای فرار از جریمه اقدام به بستن کمربند ایمنی کرده و با دور شدن از ماموران دوباره کمربند ایمنی را باز می‌کنند.

وی تاکید کرد: توصیه‌ها و تذکر‌های پلیس برای حفظ جان افراد است و در صورت بی توجهی به این هشدار‌های دلسوزانه، هنگام بروز سانحه رانندگی خانواده‌ها داغدار و سیاه پوش می‌شوند.
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند