با توجه به مشکوک بودن حادثه تحقیقات برای یافتن عامل این تصادف آغاز و خودروی پیکان چند کیلومتر جلوتر از محل حادثه کشف شد. از آنجا که پیکان تصادفی علاوه بر پلاک، فاقد شماره بدنه و موتور نیز بود، فرضیه عمدی بودن این تصادف قوت گرفت. 

سرهنگ «محمدرضا آمویی»، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: «با توجه به فرضیه عمدی بودن این تصادف، تحقیقات روی خانواده این مرد متمرکز و مشخص شد وی با دو پسر جوانش اختلاف و درگیری شدیدی داشته است. فاش شدن راز اختلافات مقتول با پسرانش بر سر زمین‌های کشاورزی باعث شد مأموران به سراغ آنها بروند اما دریافتند هر دو پسر از زمان مرگ پدرشان به طرز مرموزی ناپدید شده‌اند. بدین ترتیب دستور دستگیری این دو پسر ۲۹ و ۳۳ ساله صادر و به‌عنوان مظنونان اصلی پرونده تحت تعقیب قرار گرفتند. پلیس در ادامه تحقیقات مخفیگاه آنها را در یکی از روستاهای اطراف شناسایی کرد و هر دو در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.»

متهمان در جریان بازجویی‌ها تلاش می‌کردند با داستان‌پردازی منکر قتل شوند اما در ادامه لب به اعتراف گشودند و به قتل پدرشان برای تصاحب زمین‌های کشاورزی او اعتراف کردند و برای تحقیقات تکمیلی در اختیار مأموران پلیس آگاهی کرمانشاه قرار گرفتند.

یکی از متهمان درباره نحوه قتل به مأموران گفت: «روز حادثه، پدرم را سوار خودرویم کردم و به سمت جاده کوزران به روانسر رفتم. در حاشیه جاده به بهانه خرابی ماشین او را پیاده کردم و خواستم چند متری جلوتر منتظرم باشد. وقتی او پیاده به راه افتاد، برادرم که سوار پیکان بود او را زیر گرفت و باعث مرگش شد. بعد از اینکه او را غرق در خون روی زمین دیدیم متواری شدیم.»

متهمان انگیزه خود را دست یافتن سریع‌تر به زمین‌های کشاورزی پدرشان و مسائل مالی عنوان کردند. 

 

 

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند