به گزارش لیبانون، سعد الحریری نخست وزیر لبنان به واکنش درباره تحریم های جدید آمریکا ضد حزب الله لبنان پرداخت.

وی افزود: این تحریم ها همانند سایر تحریم های جاری است اما بدون شک این رویکرد جدیدی که علیه نمایندگان پارلمان وضع می شود اما این تاثیری بر پارلمان و کابینه لبنان ندارد. این موضوع جدیدی است که ما با آن به شیوه ای که مناسب بدانیم برخورد خواهیم کرد و درباره آن موضع گیری خواهیم کرد.

نخست وزیر لبنان خاطرنشان کرد: این تحریم ها تاثیری بر فعالیت دولت و پارلمان لبنان ندارد. مساله مهم این است که ما از بخش بانکی و اقتصاد لبنان حفاظت کنیم.

شایان ذکر است که وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه شنبه، ۳ نفر را در رابطه با حزب‌الله لبنان در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

بر اساس اعلام دفتر نظارت بر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC)، این افراد «امین شری» ( Amin Sherri)، «محمد حسن رعد» (Muhammad Hasan Ra’d) و «وفیق صفا» (Wafiq Safa) نام دارند.

دفتر نظارت بر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا در این خصوص اعلام کرد که «امین شری» و «محمد حسن رعد» ۲ عضو پارلمان لبنان هستند.

گفتنی است که قبلاً «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان تاکید کرد: تحریم‌های آمریکا علیه نمایندگان لبنانی تجاوز به پارلمان این کشور است. این تحریم‌ها تجاوز به پارلمان و کل کشور لبنان به شمار می‌رود. برای اتخاذ موضع لازم در قبال این اقدام نامعقول به اتحادیه بین المجالس مراجعه خواهم کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند