ترامپ در صفحه توییتر خود در مورد سفیر انگلیس که رئیس جمهوری آمریکا را فردی بی عرضه و بی کفایت خوانده است، نوشت: وی باید با (مقام های) کشورش و «ترزا می» نخست وزیر انگلیس در مورد مذاکرات شکست خورده برگزیت صحبت کند و نگران انتقاد من از نحوه مدیریت بد (این مذاکرات) نباشد.

ترامپ همچنین بار دیگر به ترزا می به خاطر مساله برگزیت تاخت و یادآور شد که به نخست وزیر انگلیس در مورد انعقاد این توافق، توصیه های کرده، اما می راه احمقانه خود را در پیش گرفته است.

ترامپ همچنین در این توییت اعلام کرد که به سفیر انگلیس بگویید که آمریکا در حال حاضر بهترین اقتصاد و ارتش را در جهان داراست و این دو مقوله، بزرگتر، بهتر و قوی تر می شوند.

سفیر انگلیس در آمریکا در گزارشی محرمانه برای وزارت امور خارجه این کشور، ترامپ را فردی بی عرضه و بی کفایت توصیف و تصریح کرد که ریاست جمهوری وی ممکن است به رسوایی ختم شود.

سفیر انگلیس در آمریکا همچنین مناقشه داخلی در کاخ سفید را به مثابه "چاقو کشی" توصیف کرد.

در بخشی از گزارش داراک، ادعای ترامپ مبنی بر عقب نشینی از اقدام تلافی جویانه علیه ایران در پی سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا نیز زیر سئوال رفت.

از آنجا که انگلیس برای جبران خسارت‌های اقتصادی ناشی از خروج از اتحادیه اروپا، روی گسترش همکاری‌های تجاری با آمریکا حساب کرده، ناظران بر این باورند که پرونده مأموریت داراک در واشنگتن بسته شده و فشارها برای برکناری وی افزایش یافته است.

«نایجل فاراژ» رهبر حزب دست راستی برگزیت و از دوستان رئیس جمهوری آمریکا معتقد است داراک باید فوراً اخراج شود.

همچنین «جرمی هانت» وزیر امور خارجه و نامزد پست نخست وزیری انگلیس که بخت پیروزی خود در انتخابات را به حمایت ترامپ گره زده، مدعی است که سخنان سفیر انگلیس، دیدگاه شخصی اوست و دولت انگلیس چنین نقطه نظری ندارد.

 

این مطلب برایم مفید است