۲۳ پس لرزه از ساعت ۱۱:۴۸ روز گذشته تا بامداد امروز شهرستان‌های مسجدسلیمان و ایذه را لرزاند. این پس لرزه‌ها با قدرت‌های مختلف بعد از زلزله اصلی ۵.۷ ریشتری ساعت ۱۱:۳۰ روز گذشته در مسجدسلیمان، دو شهر مسجدسلیمان و ایذه را به لرزه درآورد. برخی از این پس لرزه‌ها بالای ۳.۵ ریشتر قدرت داشته اند.

این پس لرزه‌ها باعث ایجاد خرابی‌هایی هم در سطح شهر مسجدسلیمان شده اند، ولی همان شب گذشته از مردم خواسته شد که در منازل خود نخوابند و در مناطق اسکان اضطراری مستقر شوند.

زلزله مسجدسلیمان و پس لرزه‌های آن تاکنون بیش از هزار به بیش از هزار مسکونی آسیب زده است.

تمامی راه‌های مواصلاتی شهرستان مسجدسلیمان باز و تردد در آن‌ها جریان دارد.

یک مرد کهنسال در منطقه ۲۲ بهمن مسجدسلیمان روز دوشنبه پس از زمین لرزه در اثر ترس و عارضه سکته جان باخت.

ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه روز دوشنبه زمین لرزه‌ای با قدرت ۵.۷ ریشتر شهرستان مسجدسلیمان در استان خوزستان را به شدت تکان داد.

شدت زمین لرزه به حدی بود که همه شهرهای استان خوزستان و حتی استان‌های لرستان، همدان و چهار محال و بختیاری هم این زمین لرزه را احساس کردند.

هزار نفر در مسجدسلیمان به صورت اضطراری در چادرها اسکان یافتند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: بعد از وقوع زمین لرزه در مسجدسلیمان، شب گذشته یک هزار نفر به صورت اضطراری در چادرهای هلال احمر اسکان یافتند.

علی خدادادی گفت: شب گذشته بیش از یک هزار نفر از خدمات اسکان اضطراری جمعیت هلال احمر در مسجدسلیمان بهره‌مند شدند.

او افزود: با توجه به احتمال وقوع پس لرزه در بخش گلگیر، ۳۵۰ چادر امدادی در این بخش و بین خانواده‌ها توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: اردوگاه اسکان اضطراری در سالن‌های ورزشی عفاف، نمره ۴۰، تختی، سالن رزمی مسجدسلیمان و یک اردوگاه نیز در بخش گلگیر به استعداد ۳۰۰ چادر امدادی برپا شد.

خدادادی عنوان کرد: در شب گذشته ۳۰۰ خانوار به صورت متناوب از خدمات اسکان اضطراری در شهر مسجدسلیمان استفاده کردند.

مصدومان زلزله مسجدسلیمان به ۱۱۵ نفر رسیدند
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی اهواز از مصدومیت ۱۱۵ نفر بر اثر زلزله مسجدسلیمان خبر داد.

محمد امین زرگر در خصوص آخرین آمار مصدومان زلزله ۵.۷ ریشتری روز دوشنبه شهرستان مسجدسلیمان که شدت آن به شهرهای همجوار هم آسیب زد، بیان کرد: دوشنبه ۱۷ تیرماه بلافاصله بعد از اعلام خبر وقوع زلزله در برخی نقاط استان که مرکز آن شهر مسجد سلیمان اعلام شده بود با اعلام آماده باش به کلیه پایگاه‌های شهری و جاده‌ای اورژانس ۱۱۵ و همچنین کلیه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان، آن‌ها را برای پذیرش و اقدامات درمانی آماده باش دادیم.

او افزود: به محض اعلام آماده باش چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۲ دستگاه آمبولانس به همراه نیرو و تجهیزات از تمامی شهرستان‌ها به مناطق زلزله زده اعزام و در کنار سایر نیروهای اورژانس شهرستان عملیات درمان و نجات بیماران را بر عهده گرفتند که تا این لحظه تعداد مصدومان زمین لرزه ۱۱۵ نفر هستند که مسجدسلیمان ۱۱۱ نفر مصدوم، ایذه چهار نفر مصدوم و باغملک نیز یک نفر مصدوم داشتند که به بیمارستان اعزام شدند

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند