اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگاران هدف از سفر خود به استان را بازدید از برخی طرح‌های مهم در دست اجرا و تصمیم گیری برای رفع موانع پیش روی اجرای این طرح‌ها عنوان کرد و گفت: برخی از این طرح‌ها جزو پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است که از اهمیت فراوانی برای کشور برخوردار است.

جهانگیری با بیان اینکه در این سفر از پروژه آلومینیوم جنوب بازدید خواهد شد، خاطرنشان کرد: توسعه کشور به شدت به صنعت آلومینیوم نیازمند است. ظرفیت ایران در تولید آلومینیوم محدود است و بخش وسیعی از مواد اولیه این صنعت از خارج وارد می شود.

وی با بیان اینکه تولید آلومینیوم به میزان زیادی از انرژی نیازمند است، افزود: به همین دلیل اکثر کشورهای حاشیه خلیج فارس در این صنعت پیشرفت کرده‌اند، اما ایران با وجود سابقه طولانی که در این صنعت دارد، همچنان نیازمند اقدامات جدی و برداشتن گام های بزرگ در این صنعت است.

جهانگیری ادامه داد: یکی از مهمترین طرح‌های صنعت آلومینیوم در شهرستان لامرد در حال اجرا است که حجم سرمایه گذاری آن به چند میلیارد دلار و چند هزار میلیارد تومان می رسد. بهره برداری از این پروژه قدری طولانی شده به همین دلیل در این سفر این طرح را مورد بازدید قرار خواهم داد تا اگر موانعی وجود دارد برای رفع این موانع تصمیم گیری شود و ظرف امسال و یا سال آینده شاهد بهره برداری از آن باشیم.

معاون اول رییس‌جمهور بازدید از دو طرح بزرگ در بخش پالایشگاهی و پتروشیمی را از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه خود به استان فارس برشمرد و اظهار کرد: بازدید از شرکت پترو پیمان دانا و نیز پالایشگاه سپهر پارسیان نیز از برنامه‌های این سفر خواهد بود که حجم سرمایه‌گذاری قابل توجهی در این دو طرح صورت گرفته و نقش موثری در توسعه کشور ایفا خواهد کرد.

وی افزود: در دو سال پایانی دولت دکتر روحانی باید تمرکز خود را در مجموعه ای از طرح های بزرگ در دست اجرا در کشور معطوف کنیم که هر چه زودتر به نتیجه رسیده و آماده بهره برداری شود.

جهانگیری اضافه کرد: در ادامه این سفر به شهرستان جهرم خواهیم رفت و در آنجا طرح‌های آب آشامیدنی و نیروگاه برق مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و در جلسه ای نیز با مدیران استان مسائل و تنگناها را مورد بررسی قرار خواهیم داد و امیدواریم که در این سفر بخشی از مشکلات و موانع پیش روی استان فارس برطرف شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند