اسپوتنیک گزارش داد، نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا در نطق تلویزیونی خود تاکید کرد: دوشنبه هشتم ژوئیه روند گفت‌وگو با اپوزیسیون ونزوئلا با مشارکت دولت نروژ در باربادوس آغاز شد. یک شروغ ترغیب‌کننده داشتیم. پیام‌هایی از رئیس هیأت خودمان در اولین روز مذاکرات دریافت کردم.

به گفته مادورو، طرفین مذاکرات درباره شش محور از جمله اقتصاد، سیاست، فرهنگ و بخش اجتماعی رایزنی می‌کنند. او افزود: بسیار خوش‌بین هستم. مذاکرات روز اول پنج ساعت به طول انجامید و گام به گام مسیر برای صلح، عدم خشونت و گفت‌وگوی سازنده برای ونزوئلا نزدیک می‌شویم.

مادورو همزمان با انتقاد از گزارش اخیر حقوق بشر سازمان ملل گفت، گزارش مذکور عمدتاً از سوی "نیروهای میچل باچله، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل انجام شده که با انقلاب بولیواری دشمن است."

رئیس‌جمهوری ونزوئلا با بیان اینکه نامه‌ای به باچله فرستاده است، گفت: این گزارش مملو از دروغ، انحراف و اطلاعات غلط است. این تکرار گزارشی است که کمیسیونر قبلی تنظیم کرده بود و وزارت خارجه آمریکا آن را ایجاد کرده و به او دیکته کرده است.

در این گزارش که چهارم ژوئیه منتشر شد، آمده است دولت ونزوئلا ۵۲۸۷ قتل ثبت کرده است که "ظاهراً بابت مقاومت در برابر حاکمیت" در سال ۲۰۱۸ بوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند