رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین در یک سخنرانی در منطقه "لِیته" واقع در مرکز فیلیپین اظهار کرد: خطاب به این مجرمان؛ کشور من را در عرض سه سال آتی که من همچنان در راس کار هستم از بین نبرید. مواد مخدر برای بچه‌های ما تولید نکنید که آن را مصرف کرده و دیوانه شوند. من واقعا شما را خواهم کشت.

به گزارش بلومبرگ، رودریگو دوترته از زمانی که در سال ۲۰۱۶ به ریاست جمهوری فیلیپین رسید تا کنون کمپینی پرخشونت را علیه مجرمان حوزه مواد مخدر به راه انداخته که تا کنون هزاران کشته بر جای گذاشته و فعالان حقوق بشری نیز آن را محکوم کرده اند. پلیس فیلیپین میزان کشته های جنگ دوترته علیه مجرمان مواد مخدر را ۶۶۰۰ تن برآورد کرده اما گروه‌های حقوق بشری این رقم را ۲۷۰۰۰ کشته برآورد کرده‌اند. اخیرا کشور ایسلند قطعنامه‌ای را با حمایت ۲۸ کشور دیگر در سازمان ملل به منظور درخواست برای انجام تحقیقات این سازمان درباره این کمپین مطرح کرد.

سالوادور پانلو، سخنگوی دوترته این قطعنامه سازمان ملل را یک اقدام مداخله‌جویانه توصیف کرده و گفت، کشورهای دیگر فریب اخبار دروغ در خصوص این عملیات مبارزه با مواد مخدر را خورده‌اند چون این کشته‌ها اغلب به دست متهمانی که در مقابل بازداشت مقاومت کردند رخ داده‌ است.

دوترته در سخنرانی‌اش همچنین به موضوع اختلافات ارضی کشورش با چین پرداخته و تاکید کرد، فیلیپین نمی‌تواند با چین بر سر مناقشه ارضی میان دو کشور در دریای چین جنوبی به خاطر قدرت نظامی بالای پکن درگیر شود و مداخله آمریکا در این مناقشه را خواستار شد.

او تصریح کرد: بگذارید آنها (چینی‌ها) تمامی سلاح‌هایشان را در دریای چین جنوبی جمع کنند. گلوله اول را که شلیک کنید من هم با خوشحالی گلوله بعدی را شلیک خواهم کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند