گابریل کالدرون که به تازگی هدایت تیم را برعهده گرفته و جانشین برانکو ایوانکوویچ شده، از آمادگی بدنی مثال زدنی برخوردار است و این موضوع، تعجب بازیکنان را در پی دارد. تا پیش از این، سرخپوشان تجربه کار با برانکو را داشتند. برانکو مربی خوبی به لحاظ فنی بود اما هرگز در بازی فوتبال تمرینی شرکت نمی کرد و اصلا در هیچ یک از آیتم های تاکتیکی و فنی تمرینات حاضر نمی شد. حتی کسی به یاد نمی آورد که سرمربی پیشین سرخپوشان به اندازه یک نرم دویی ساده، بازیکنان را همراهی کرده باشد ولی کالدرون دقیقا نقطه مقابل برانکو است.

او در تمام مدت تمرین، پا به پای بازیکنان، کار را دنبال می کند و حواسش به همه اتفاقات اطراف تیم هم هست. کالدرون که از آرژانتین به تهران آمده تا هدایت سرخپوشان را در دست داشته باشد، ۶ سال از برانکو کوچک تر است و به همین علت، بیش از او در کنار بازیکنان قرار می گیرد. این مربی آرژانتینی تلاش می کند تا هر چه بیشتر به شاگردانش نزدیک باشد و آنها را در کنار هم حفظ کند. او مدام آیتم های تمرینی را به پرسپولیسی ها توضیح می دهد و از آنها می خواهد با بالاترین میزان تمرکز به کارشان ادامه بدهند. در اولین ملاقاتی که با بازیکنان داشت، به آنها توصیه کرد خاطرات خوش از قهرمانی در سه فصل گذشته را از ذهن خود خارج کنند و با تمام وجود، تمرینات را ادامه بدهند چون این، تنها راه رسیدن به هدف است.

اگر پرسپولیسی ها به دنبال موفقیت های بیشتری هستند، نباید در گذشته بمانند چون راه های رسیدن به قهرمانی های بیشتر باز است به این شرط که همه به آینده فکر کنند. به هر حال بدن ورزیده و آماده کالدرون، بازیکنان را متعجب کرده و البته کار آنها را سخت تر از قبل؛ چون پرسپولیسی ها دیگر نمی توانند از زیر فشار تمرینات فرار کنند و باید پا به پای اعضای کادرفنی، تمرینات را ادامه بدهند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند