المسیره گزارش داد، تازه‌ترین حملات پهپادی ارتش یمن باردیگر آشیانه‌های جنگنده‌های سعودی در فرودگاه جیزان واقع در جنوب غربی عربستان را هدف قرار داد.

در همین ارتباط نیز سرتیپ «یحیی سریع»، سخنگوی ارتش یمن با تائید حمله پهپادی جدید به فرودگاه جیزان، تشریح کرد: یگان پهپادی ارتش یمن با پهپادهای «قاصف کی ۲» آشیانه‌ها و برخی از مناطق نظامی این فرودگاه را هدف قرار داده و این عملیات «دقیق» بوده است.

یحیی سریع گفت که بعد از این عملیات، پروازها در این فرودگاه عربستان سعودی متوقف شده است.

به گفته سخنگوی ارتش یمن، حمله به فرودگاه منطقه‌ای جیزان عربستان سعودی در پاسخ به جنایت‌های متجاوزان و محاصره مردم یمن از سوی آن‌ها صورت می‌گیرد که پنج سال است همچنان ادامه دارد.

پیش از این، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفته بود: طی دو ماه گذشته یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ۳۶ عملیات انجام داده است که ۱۵ عملیات آن با یگان توپخانه مشترک بوده است. همچنین به گفته سریع در همان مدت مشابه، ۲۱ عملیات یگان پهپادی، تأسیسات نظامی سعودی یا تاسیساتی که برای اهداف نظامی استفاده می‌شد را نیز هدف قرار داده است.

جنگ علیه یمن از سوی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی از فروردین ۱۳۹۵ تا کنون با ده‌ها هزار کشته و زخمی همچنان ادامه دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند