سیدرضا صالحی امیری در مراسم افتتاح سالن فارسی کمیته ملی المپیک ضمن خیر مقدم به مدیران ورزش و دیگر حاضران در این مراسم گفت: با اقای سلطانی فر توافق کردیم که موزه را تکمیل کنیم که این کار انجام شد.

وی ادامه داد: هر زمان جلسه ای در سالن فارسی بود احساس می کردم که در شان ورزش نیست به همین دلیل اقدام به بازسازی و نوسازی آن کردم، از امروز این سالن به جامعه ورزش اختصاص دارد.

صالحی امیری با یادآوری اینکه در بدو ورود به سالن ارم ٥١ فدراسیون نصب شده، خاطرنشان کرد: نماد وزارت ورزش و کمیته های المپیک و پارالمپیک هم نصب شده و این یعنی اینکه مالک این سالن همین فدراسیون ها و نهادها هستند، مالک این سالن جامعه ورزش است.

رییس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: این سالن فضای لازم برای پذیرایی نداشت و آن زیباشناختی لازم دیده نمی‌شد که خوشبختانه آماده شد. تلاش می‌کنیم تا پایان امسال سایر بخشهای این مجموعه را نیز بازسازی کنیم.

وی با بیان اینکه تصمیم گرفتیم بیشتر ظرفیت این سالن در اختیار ورزش داخلی باشد، گفت: این سالن برای جامعه وردش رایگان است اما برای خارج از آن ضوابط خاص خود را دارد.

صالحی امیری با بیان اینکه سهام شرکت توسعه به اندازه دو سه درصد بین فدراسیون ها توزیع شده است، گفت: این کار از این حیث انجام شده که اگر شرکت توسعه منافعی دارد برای فدراسیون ها باشد.

وی ادامه داد: همه ما شبانه روزی تلاش می‌کنیم تا ورزش ایران بدرخشد. باید خودخواهی ها از ورزش خارج شود و پیروزی ها متعلق به همه باشد. شرایط ورزش ایران به سمت توسعه و تعالی است و وفاق لازم وجود دارد. هر کسی که بر طبل اختلاف و نفاق بکوبد، خیرخواه ورزش نیست.

صالحی امیری تاکید کرد: از فردا با برگزاری مجمع وزنه برداری، به طور رسمی سالن فارسی آغاز به کار می کند، قطعاً نواقصی دارد که برطرف می شود، وزیر ورزش استاد ساخت و ساز است و قطعاً همه نواقص به زودی برطرف می شود، نواقص را پای من بگذارید و همه ویژگی های مثبت را پای همکاران.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند