برای هواداران استقلال این سؤال بوجود آمده که چرا قرارداد پاتوسی تمدید نمی‌شود، آن هم در شرایطی که تمرینات استقلال مدتی است شروع شده و تیم نیاز به چنین بازیکنی دارد. پاتوسی فصل گذشته به صورت قرضی و با مبلغ ۵۰ هزار دلار به استقلال آمد. باشگاه کیپ‌تاون آفریقای جنوبی برای تمدید قرارداد پاتوسی، مبلغ را افزایش داده و خواهان ۳۵۰ هزار دلار شده است. پاتوسی نیز ۲۵۰ هزار دلار برای خود و مدیربرنامه‌هایش خواسته است.

پاتوسی در حال حاضر تحت قرارداد باشگاه کیپ تاون بوده و بازیکن آزاد نیست که استقلال بخواهد او را جذب و به صورت ماهیانه حقوقش را پرداخت کند. در بحث ترانسفر بازیکن، باشگاه کیپ تاون پول انتقال پاتوسی را یک‌جا می‌خواهد، پاتوسی و ایجنت او نیز درخواست کرده‌اند که مبلغ اولیه به حساب آنها واریز شود. پرداخت شدن یک‌جای پول به حساب باشگاه کیپ تاون موضوعی است که برای مسئولان استقلال دردسرساز و به مشکل اصلی آنها تبدیل شده است.

این مسئله برای باشگاه استقلال هزینه زیادی دارد و آنها می‌توانند با پولی که به کیپ‌تاون می‌دهند، بازیکن آزاد دیگری را جایگزین پاتوسی کنند. با این حال باشگاه استقلال به دنبال تهیه پول برای تمدید قرارداد پاتوسی بوده و حتی به نتایجی هم رسیده، اما چون نتیجه‌ نداده، این تصور به وجود آمد که مسئولان استقلال  در این باره کوتاهی کرده‌ و تمایلی برای حذف پاتوسی نداشتند.

باشگاه استقلال در حال حاضر در نظر دارد از محل دریافت طلب‌های خود از فیفا مطالبات پروپیچ را پرداخت کند تا از بودجه فصل آینده باشگاه هزینه نشود. شاید اگر ماجرای پروپیچ نبود این پول می‌توانست صرف کارهای دیگر از جمله ماندن پاتوسی شود.رایزنی‌ها در این باره ادامه دارد و باید دید در نهایت سرنوشت پاتوسی چه خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند