حوالی ساعت ۲۳  روز یکم خرداد ماه امسال فردی با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و از سرقت به عنف خانه اش در محدوده سعادت آباد خبر داد که در پی آن مأموران کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب به محل اعزام شده و متوجه شدند که پنج مرد ناشناس با سلاح گرم به منزلی ویلایی واقع در محدوده سعادت‌آباد رفته و با معرفی خود به عنوان مامور پلیس به سرایدار، وارد خانه شده اند.

این افراد پس از ورود به حیاط خانه به زور وارد ساختمان شده و با تهدید سلاح اقدام به سرقت اموالی نظیر  طلا، وجه نقد، ارز، سکه و تابلو فرش به ارزش بیش از  یک میلیارد تومان کرده و از  از محل متواری شده بودند.

با کسب این اطلاعات رسیدگی به پرونده برای شناسایی و دستگیری متهمان به اداره یکم مبارزه جرایم مسلحانه پلیس آگاهی ارجاع و در بررسی‌های اولیه مشخص شد  سارقان با دو دستگاه خودروی سواری پراید با استفاده از تجهیزات پلیسی به منزل ویلایی شاکی که خانمی مسن حدوداً ۷۰ ساله است مراجعه کرده‌اند.

این افراد با به صدا در آمدن در منزل، سرایدار در را بر روی متهمان باز کرده و سارقان با معرفی خود به عنوان مأمور پلیس و با تهدید وارد منزل شده، دست و پای سرایدار، شاکی و همسرش را با طناب بسته و سپس اقدام به سرقت اموال کرده اند.

در ادامه تحقیقات مشخص شد یکی از رهگذران موتورسوار در محل که سارقان را هنگام خروج از منزل مشاهده کرده و به تعقیب یکی از خودروهای آن پرداخته بود. در یک فرصت مناسب و باتوجه به توقف خودروی سارقان پشت ترافیک چراغ قرمز با داد و فریاد از سایر شهروندان کمک خواسته بود که سارقان با شنیدن صدای این فرد، خودرو را رها کرده و به صورت پیاده از محل متواری شده بودند.

در این حین بخشی از اموال سرقتی در خودرو به جا مانده بود که در نهایت با حضور مأموران کلانتری شهرک غرب، خودرو و اموال کشف شده به پلیس آگاهی منتقل شد.

در ادامه تحقیقات مالک خودروی سارقان و مخفیگاه وی شناسایی و در پایش‌های اطلاعاتی مشخص شد که وی سابقه‌دار بوده و پیش از این، به جرم سرقت منزل دستگیر شده است. همچنین  سایر همدستان متهم نیز شناسایی شده و کارآگاهان موفق شدند تمام اعضای باند را  در تاریخ یازدهم تیر در چند عملیات پلیسی همزمان جداگانه  در تهران و استان‌های مرکزی کشور شناسایی و بازداشت کنند.

پلیس آگاهی تهران بزرگ با تایید این  این خبر اعلام کرد: تمام اعضای باند به طور صریح به سرقت مسلحانه از منزل شاکی و معرفی کردن خود به عنوان مأمور اعتراف کرده‌اند. این افراد تاکنون به چهار فقره سرقت مشابه نیز اعتراف کرده و عنوان داشتند که پس از سرقت اموال سرقتی را به مالخری فروخته‌اند که اقدامات برای دستگیری این مالخر نیز در حال انجام است.

در حال حاضر متهمان با صدور قرار قانونی توسط مقام قضایی برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم مشابه در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند