روز گذشته و پس از انتشار خبر رسمی صدور پروانه نمایش برای فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز؛ رد خون» به کارگردانی محمدحسین مهدویان، سیدمحمود رضوی تهیه‌کننده این فیلم با انتشار متنی پرکنایه، تلویحاً این خبر رسمی سازمان سینمایی را تکذیب کرد.

رضوی در متن اعتراضی خود تأکید کرده است: «ما هنوز پروانه نمایش «ماجرای نیمروز: ردخون» را ندیدیم اما دیروز در جلسه‌ای آقای ابراهیم داروغه‌زاده گفتند اگر اصلاحات مدنظر شورا انجام بشود پروانه صادر می‌شود.» و در ادامه نوشته است: «فعلاً هم آقای مهدویان سفر است، اصلاحات باید بماند تا ایشان بیاید و ببینیم چه می‌شود. فعلاً هم ما پروانه نداریم.»

ساعتی بعد محمدحسین مهدویان هم اظهارات رضوی را تأیید کرد و در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: «اول اینکه فقط جهت توضیح عرض کنم که پروانه نمایش نام یک مجوز رسمی است که به تهیه‌کننده می‌دن تا بتواند فیلم‌اش رو اکران کنه و باز تا جایی که من می‌دونم با خبر صدور پروانه نمی‌شه فیلم رو اکران کرد. خودشو باید بدن. دوم هم اینکه اون مواردی که فرمودن، دیگه اسم‌اش اصلاحات نیست. استحاله است.»

برای پیگیری درباره شرایط پروانه نمایش صادرشده برای این فیلم سینمایی سراغ محمدرضا فرجی مدیرکل سینمای حرفه‌ای به‌عنوان مسئول شورای صدور پروانه نمایش فیلم‌ها رفتیم.

فرجی در واکنش به متن منتشر شده از سوی تهیه‌کننده «ماجرای نیمروز؛ رد خون» گفت: خوشبختانه جناب آقای رضوی، تهیه‌کننده این فیلم سینمایی کاملاً به روند عملکرد شورای بازبینی فیلم‌ها آشنایی دارد، روال کار به این صورت است که تهیه‌کننده و یا کارگردان نسخه‌ای از فیلم را ارائه می‌دهد و شورای صدور پروانه نمایش، نسخه موردنظر را بازبینی می‌کند و رای لازم درباره پروانه نمایش فیلم صادر می‌شود.

مدیرکل سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی با تأکید بر صدور پروانه نمایش برای فیلم «ماجرای نیمروز؛ رد خون» درباره اصلاحات وارد شده به این فیلم هم تأکید کرد: درباره این فیلم تنها یک مورد اصلاحیه کوچک به فیلم وارد شد که به تهیه کننده فیلم هم اعلام شده است.

فرجی در پایان گفت: شورای صدور پروانه نمایش شرایطی را فراهم کرده است که اگر تهیه‌کننده و یا کارگردان نسبت به اصلاحات موردنظر اعتراض داشته باشند می‌توانند با حضور در این شورا اعتراض خود را بیان کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند