محمدجواد لاریجانی عضو شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما و معاون بین‌الملل قوه قضائیه با تاکید براینکه بعضی از محورهای دورزدن تحریم ها نباید علنی شود، اظهار داشت: سازمان صدا و سیما همواره دراین خصوص خودش داهیانه عمل کرده و می‌کند و اگر در مواردی هم ابهام دارد می‌تواند از شورای عالی امنیت ملی آن را بپرسد اما این تصاویر جزو آن موارد نیست و چیز پنهانی هم نبوده است که به راه‌های دور زدن تحریمی ما لطمه‌ای بزند.

عضو شورای نظارت بر صدا و سیما عملکرد رسانه ملی را در تعمیق و گسترش راهبرد مقاومت مطلوب‌، قابل دفاع و حق باورانه دانست و تصریح کرد: راهبرد مقاومت که راهبرد حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بوده و هست همواره در دستور کار سازمان صدا و سیما قرار داشته و رسانه ملی در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.

دکترمحمدجواد لاریجانی با بیان اینکه رسانه ملی در شرایط سخت تحریمی همواره مایه امیدواری و تقویت کننده روحیه ایستادگی ملت ایران بوده است گفت: سازمان صدا و سیما همواره با برنامه‌های مختلف خود نشان داده است که ما می‌توانیم در سخت‌ترین شرایط تحریمی هم کار خود را به خوبی انجام دهیم.

معاون اسبق وزارت امور خارجه راه‌های آزمایش حداقلی منافع برجام را بسیار ساده توصیف و تصریح کرد: توفیق حداقلی برجام معنی‌اش این است که بتوانیم راحت نفت‌مان را بفروشیم و راحت هم پولش را بدست آوریم یا بتوانیم به جایش اجناس مورد نیازمان را بگیریم که متاسفانه این دو حداقل هم حاصل نشده است.

معاون بین الملل قوه قضائیه با بیان اینکه به تعبیر رییس جمهور اینستکس هم یک چیز توخالی است تاکید کرد: همه اینها نشان می‌دهد که ما باید راهبرد امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را که همان گسترش فرهنگ مقاومت است ادامه دهیم و صداوسیما با برنامه‌های مختلف به خوبی این کار را انجام داده است.

دکتر محمدجواد لاریجانی در پاسخ به سوالی در خصوص هدف قرارگرفتن پهپاد امریکایی هم گفت: نخست باید دید که این پهپاد به دنبال چه کاری بوده است براساس اطلاعاتی که من دارم این پهپاد امریکایی دنبال تصویربرداری و مستندسازی از بنادر و رفت و آمدهای کشتی‌های ما بوده است که به درستی و دقیق با عکس العمل مواجه شد.

وی با بیان اینکه امریکا، اروپا و منطقه به خوبی پیام های هدف قرار گرفتن این پهپاد امریکایی را دریافت کرده‌اند تصریح کرد: همه فهمیدند که جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مرزهایش به شدت مصمم است و توانمندی‌های نظامی ما هم بسیار زیرکانه، هوشمندانه و موثر است.

معاون اسبق وزارت امور خارجه با اشاره به بهم ریختن معادلات برخی کشورهای منطقه بعد از هدف قرار گرفتن پهپاد امریکایی گفت: منطقه هم به صراحت فهمید که به شکل گاو شیرده نمی توانند امنیت خود را تضمین کند و باید برای حفظ امنیت منطقه در کنار جمهوری اسلامی ایران باشند و راهبرد جمعی داشته باشیم.

لاریجانی با تاکید براینکه من همواره ناراحت می‌شوم که امریکا با توهین به برادران عرب منطقه آنها را گاو شیرده می خواند افزود: من به این برادران‌مان توصیه می‌کنم به جای اطمینان به امریکا در کنارجمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت قرار بگیرند و بدانند جمهوری اسلامی ایران بهترین پشتوانه برای تامین امنیت منطقه است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند