صبح امروز چهارشنبه ۱۲ تیرماه جلسه هیئت دولت به‌ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور برگزار شد.

پس از پایان جلسه برخی از وزرا و معاونین رئیس‌جمهور با خبرنگاران حاضر در حیاط پاستور گفت‌وگو کردند که در متن زیر گزارش کامل آن منتشر شده است.

در این گزارش مهمترین اخبار مطرح‌شده در حاشیه هیئت دولت را مشاهده می‌کنید:

ظریف: تعهدات خود را متناسب با تعهدات اروپا انجام می‌دهیم / واکنش به شبیه‌سازی در سریال تلویزیون

محمود جواد ظریف وزیر امور خارجه که کمتر برای مصاحبه به حیاط پاستور می‌آید، امروز در جمع خبرنگاران درباره برجام و اینستکس گفت: این‌که اروپا یک اقدامی انجام داده و یک قانونی را لغوکرده کافی نیست بلکه آثار آن قانون را باید نشان دهد. ما به‌صراحت گفتیم اگر اروپا به برجام متعهد باشد ما هم به برجام متعهد خواهیم بود.

وی همچنین در پاسخ به مطلبی مبنی بر اینکه "فردی در سریال گاندو به شما شبیه و در نقش منفی است"، گفت: من بحمدالله نگاه نمی‌کنم بنابراین نگران نیستم.

وزیر امور خارجه همچنین در پاسخ به این سؤال که "این سریال را نگاه نمی‌کنید یا کلاً صدا و سیما را نگاه نمی‌کنید؟ "، نیز گفت: من کلاً تلویزیون را نگاه نمی‌کنم.

زنگنه: ایران تحت فشار مذاکره نمی‌کند

وزیر نفت در حیاط پاستور درباره حضور اخیر خود در اجلاس اوپک گفت: در اجلاس اخیر اوپک با وزیران نفت، کشورهای دیگر و نمایندگان حاضر در این سازمان دیدار و نگرانی‌های جمهوری اسلامی ایران را با آنان مطرح کردیم که بر همین اساس به همکاری و منشور اوپک با غیراوپک و تغییرات مفهومی خوبی که در آن اتخاذ شد پرداختیم.

واعظی: اینستکس یک روش تبادل است اما کافی نیست

رئیس دفتر رئیس‌جمهور که پیش از انتخاب سخنگوی دولت به‌صورت هفتگی در جمع خبرنگاران حاضر می‌شد و به سؤالات آنان پاسخ می‌داد، امروز در جمع خبرنگاران حاضر شد. وی درباره اینستکس گفت: اینستکس یک روش تبادل است اما این کافی نیست و ما دنبال کار ظاهری نیستیم، بلکه می‌خواهیم مشکل تجار حل شود.

واکنش عجیب وزیر جهاد به گران‌شدن سیب‌زمینی؛ باید درِ مغازه بایستیم؟

محمود حجتی هم که به‌میان نمایندگان رسانه‌ها آمده بود، در پاسخ به سؤالی درخصوص افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت سیب‌زمینی نسبت به سال گذشته، گفت: توزیع که دست ما نیست. ما باید درِ مغازه‌ها بایستیم؟

نوبخت: می‌توانیم هر اندازه که بخواهیم خودمان را از منابع نفتی جدا کنیم

رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه دولت گفت: می‌توانیم هر قدر بخواهیم خودمان را از منابع نفتی در سال جاری جدا کرده و عواید نفت را از بودجه کاهش دهیم.

توضیحات وزیر راه درباره افزایش وام مسکن به زوج‌های جوان

محمد اسلامی در حیاط پاستور و در حاشیه جلسه هیئت وزیران به موضوعاتی از جمله وام مسکن به زوج‌های جوان، قیمت مسکن در سایت‌های اینترنتی و وضعیت بازار مسکن پرداخت.

وی درباره وضعیت بازار مسکن گفت: تلاطمی که در بازار مسکن وجود دارد، صرفاً مربوط به بخش مسکن نیست بلکه دلالی و سوداگری آفت بزرگی است که به جان مملکت افتاده و به زندگی مردم آسیب زده که در همه بخش‌ها وجود دارد و بازار مسکن نیز تحت تأثیر آن قرار گرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند