عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز در بیست و هشتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور اظهار داشت: در این جلسه که به صورت مستمر و هفتگی برگزار می‌شود تصمیمات خوبی در حوزه اقتصادی و کالاهای اساسی مردم گرفته شد.

وی افزود: در حوزه خرید گندم، دغدغه و نگرانی نیست ولی در حوزه پرداخت نگرانی‌هایی وجود داشت که به نهادهای مربوطه گفته‌ایم نظارت ها و پیگیری هایشان را بیشتر کنند.

وزیر کشور ادامه داد: پیمانکارانی که طلب داشتند قرار شد تا سازمان برنامه و بودجه آمار و اسامی دقیقشان را استخراج کند و در جلسه بعدی یک گزارش کامل به ما ارائه دهند تا بتوانیم تصمیمی برای پرداخت طلبشان بگیریم.

رحمانی فضلی تصریح کرد: بحث دیگر، بحث رسوب کالا در بنادر بود که در این جلسه به آن پرداختیم. اکنون ما ۵ میلیون کالا در بنادر بصورت دپو داریم. در بحث واردات کالاهای اساسی مشکلی نداریم و در این جلسه تاکید شد سرعت عمل بیشتری برای ترخیص این کالاها از بنادر و گمرک داشته باشیم.

وی گفت: در رابطه با دارو تصمیمات مهمی گرفته شد و قرار شد نظارت دقیقی بر توزیع و اطمینان از بابت اینکه به دست اهلش برسد، انجام شود.

وزیر کشور با بیان اینکه مبحث دیگری که در این جلسه به آن پرداختیم موضوع کاغذ بود، عنوان کرد: یک سری کاغذ در انبارها داریم و یک سری هم باید وارد کنیم. من تاکید کردم که تمام اقدامات تا قبل از آغاز سال تحصیلی انجام شود و در آغاز سال تحصیلی در این زمینه مشکلی نداشته باشیم.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی ادامه داد: همچنین تاکید شد افزایش قیمت در زمینه کاغذ نداشته باشیم و این موضوع را قرار است به سازمان‌ها و دستگاه‌های هماهنگ کننده اعلام کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بحث دیگری که به غیر از دستگاه‌ها، مردم هم گزارش های بسیاری به ما داده اند بحث دست فروشان و کودکان کار بود. گزارش های زیادی را در این زمینه داشته ایم و قرار است اقدامات خوبی را با همکاری استانداری، شهرداری، ناجا و بهزیستی انجام دهیم.

وزیر کشور در پایان گفت: کارهای انجام شده در زمینه مقابله با دست فروشان و کودکان کار تا امروز مطلوب نبوده و باید پیگیری شود.

این مطلب برایم مفید است