راشاتودی نوشت: غیبت جان بولتون در دیدار و جلسه ترامپ با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی توجهات را به خود جلب کرده است. از سوی دیگر تاکر کلارسون مجری فاکس نیوز در این جلسه حضور داشت.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»؛ جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی و معتمد ترامپ در همه ی مسائل ژئوپولیتکی، انتظار می رفت که پیش و پس از دیدار تاریخی ترامپ از کره شمالی و جلسه با کیم جونگ اون، حضور داشته باشد. بولتون اما در این نشست حاضر نبود و به جای آن، برای مذاکرات امنیتی به مغولستان فرستاده شده بود.

انچه در این بین اهمیت دارد حضور تاکر کلارسون مجری فاکس نیوز و منتقد جدی سیاست بولتون در تیم ترامپ در کره شمالی بود. نیویورک تایمز اخیرا گزارش داد که ترامپ پس از توصیه های کلارسون، تصمیم به انصراف از حمله به ایران پس از سرنگونی پهپاد امریکایی گرفت. 

در همین حال، برخی عنوان کرده اند که دولت ترامپ نگران تیره شدن روابط دوستانه با کره شمالی بوده است. پیونگ یانک بولتون را کوته بین توصیف کرده است.

پس از انتشار این اخبار، گزارش هایی در مورد احتمال اخراج بولتون از دولت ترامپ منتشر شد.

در این راستا، اظهارات اخیر ترامپ گزارش ها در مورد اخراج احتمالی بولتون را تقویت کرده است. رئیس جمهور امریکا اخیرا در جمع خبرنگاران گفت که «جان بولتون کاملا یک ستیزه جو است». وی افزود: «اگر دست بولتون بود، او الان با کل دنیا می جنگید».

در همین حال، ولی نصر مشاور سابق اوباما و استاد دانشکده مطالعات بین الملل جان هاپیکنز در واکنش به اعزام بولتون به مغولستان، توییت کرده است: «آغازی بر پایان بولتون؟».

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند