دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در پایگاه هوایی اوسان در نزدیکی سئول به سربازان گفت: ما در حال نوسازی و ارتقای کامل (زرادخانه هسته‌ای) هستیم و در برخی موارد تسلیحات کاملاً جدیدی را در دست ساخت داریم. هرگز دوست نداریم مجبور شویم از آن‌ها استفاده کنیم اما ما بیشترین و بهترین تسلیحات هسته‌ای جهان را در اختیار داریم.

 

رئیس جمهوری آمریکا افزود، دولتش سرمایه‌گذاری "تاریخی" در زمینه نظامی انجام داده و برای مثال برای ارتقای دفاع موشکی میلیاردها دلار هزینه کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ترامپ در این باره گفت: باید به نیروهای عظیمی مجهز بود. ما چنین چیزی را با قدرت بسیار بالایی در اختیار داریم به طوری که هرگز حتی نزدیک به این سطح هم نبوده است. امیدواریم هرگز مجبور نشویم از آن استفاده کنیم.

ترامپ همچنن اظهار کرد که ارتش آمریکا به زودی شاهد ورود "صدها" هواپیما به ناوگان هوایی خود خواهد بود که ۱۲ جنگنده جدید از جمله آن‌ها خواهند بود.

دیدار ترامپ از این پایگاه نظامی چند ساعت پس از دیدارش با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در منطقه غیرنظامی مرز دو کره صورت گرفت.

این دیدار که حدوداً شش ماه پس از دیدار پیشین و نافرجام این دو رهبر جهانی صورت گرفت، امیدها را برای بهبود روابط آمریکا و کره شمالی احیا کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند