"متئو سالوینی"، وزیر کشور ایتالیا با همکاری منطقه مرزی "فریولی ونتزیا جولیا" تاسیس یک دیوار ضد مهاجرتی در مرز با اسلوونی را در دستور کار قرار می دهد.

رئیس منطقه فریولی در این باره گفته است که این دیوار بین دو منطقه عضو شنگن قرار است ۲۴۳ کیلومتر طول داشته باشد. وی حمایت خود از ساخت این دیوار را اعلام کرد.

"فریولی ونتزیا جولیا" ناحیه‌ای در شمال شرقی ایتالیا است که از جنوب با دریای بالتیک، از شمال با اسلوونی و از غرب با ونتو هم مرز است.

رئیس این ناحیه ایتالیا در حمایت از تصمیم سالوینی گفته است که اگر اتحادیه اروپا مرزهای خارجی خود را حمایت نمی کند ما باید با همه ابزار به تنهایی موج مهاجرت ها را متوقف کنیم. ما نمی توانیم برای هر متر مرز یک پلیس به کار ببریم. وی که از اعضای بلند پایه حزب لیگ شمال ایتالیا و هم حزبی سالوینی است تصریح کرد که این مانع می تواند یک دیوار و یا هر چیز دیگری باشد، البته ما باید هجوم مهاجران را برای امنیت شهروندان خود متوقف کنیم.

در هفته های اخیر شمار مهاجرانی که از مسیر بالکان و اسلوونی به ایتالیا آمده اند به شدت افزایش پیدا کرده است.

وزیر کشو ایتالیا در روزهای اخیر با اسلوونی یک قرارداد درباره کنترل های مرزی بیشتر را منعقد کرده است.

رئیس منطقه فریولی بر این عقیده است که این دیوار مرزی می تواند به تعلیق توافق شنگن در مرز بین ایتالیا و اسلوونی منجر شود.

دولت پوپولیستی ایتالیا متشکل از احزاب لیگ شمالی و جنبش پنج ستاره با دیدگاه های مهاجر ستیز خود حدود یک سال است که در ایتالیا حکومت می کند. از آن زمان ورود کشتی های پناهندگان نجات یافته از دریای مدیترانه به ایتالیا با موانع زیادی همراه شده است. صدها مهاجر سال جاری میلادی در مسیر دریای مدیترانه برای رسیدن به اروپا غرق شده و جان خود را از دست داده‌اند.

در همین راستا چندی پیش دولت ایتالیا قانونی را تصویب کرده است که می تواند نجات مهاجران در دریای مدیترانه توسط سازمان های کمکی را مورد مجازات قرار دهد.

به گزارش چندین رسانه غربی بر اساس این قانون جدید کاپیتان های کشتی های نجات خصوصی که بدون اجازه به سواحل ایتالیا نزدیک شوند در آینده با جریمه ای به مبلغ بین ۱۰ هزار تا ۵۰ هزار یورو جریمه می شوند.

شورای وزیران ایتالیا چندی پیش با این حکم "متئو سالوینی"، وزیر کشور ایتالیا موافقت کرد. سالوینی می خواهد به این ترتیب مانع نجات مهاجران توسط سازمان های کمکی شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند