تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی دور مقدماتی رقابت‌های لیگ ملت‌ها از ساعت ۱۸:۳۰ در حالی برابر آمریکا صف آرایی کرد که صعودش به مرحله نهایی قطعی شده است. ایگور کولاکوویچ برخلاف بازی مقابل بلغارستان که ترکیب کاملاً جوان را به زمین فرستاده بود در این دیدار از بازیکنانی همچون معروف و عبادی پور از ابتدای بازی استفاده کرد.

میلاد عبادی پور، سعید معروف، فرهاد قائمی، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی، پوریا یلی و محمدرضا حضرت پور یاران شروع کننده بازی برای ایگور کولاکوویچ بودند.

* ست نخست؛ ۲۷ بر ۲۵ به سود آمریکا

تیم ملی آمریکا که حتی در این هفته جان اسپرا سرمربی مطرح خود را نیز به همراه ندارد با ترکیب کاملاً جوان در برابر ایران قرار گرفت و بازی از ابتدا پایاپای آغاز شد. نخستین تایم استراحت فنی در حالی با برتری ۸ بر ۷ به سود ایران همراه شد که ایران تیم برتر در حمله و آمریکا تیم برتر در دفاع بود. دومین تایم استراحت فنی نیز در حالی با نتیجه ۱۶ بر ۱۵ به سود آمریکایی همراه شد که دو تیم برابر پیش رفتند و امتیاز ۱۶ به دلیل برخورد معروف با پوریا یلی و از دست رفتن توپ برای حریف ثبت شد. بازی برابر دو تیم در این ست ادامه یافت اما آمریکا در نهایت ۲۷ بر ۲۵ پیروز شد.

 

 ایران، ایتالیا، چین، آلمان، برزیل، آرژانتین، ژاپن، کانادا، لهستان، روسیه، پرتغال، استرالیا، فرانسه، صربستان، بلغارستان و آمریکا ۱۶ تیم حاضر در رقابت‌ها هستند که تیم‌های ایران، لهستان، برزیل، آمریکا، روسیه و فرانسه در مرحله نهایی حضور خواهند داشت.

تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی و ثابت در لیگ ملت‌های والیبال خواهند بود که برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال حضور خواهند داشت. تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۹ هفتمین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را که با نام لیگ ملت‌های والیبال برگزار می‌شود، در حالی تجربه می‌کند که هدایت این تیم را ایگور کولاکوویچ برای سومین سال متوالی بر عهده دارد.

ملی پوشان ایران در شش دوره گذشته این رقابت‌ها با خولیو ولاسکو (۲۰۱۳)، اسلوبودان کواچ (۲۰۱۴ و ۲۰۱۵)، رائول لوزانو (۲۰۱۶) و کولاکوویچ (۲۰۱۸و ۲۰۱۷) به میدان رفتند. بهترین عنوان ایران در این مسابقات با حضور کواچ در سال ۲۰۱۴ بود که ملی پوشان موفق شدند مقام چهارم مسابقات را کسب کنند. سال گذشته نیز تیم ملی با هدایت ایگور در جایگاه دهمی قرار گرفت. تیم‌های والیبال برزیل (با ۹ مدال طلا، ۷ نقره، ۴ برنز)، ایتالیا (با ۸ مدال طلا، ۳ نقره، ۴ برنز) و تیم روسیه (با ۳ مدال طلا، ۵ نقره، ۷ برنز) به ترتیب پرافتخار ترین تیم‌های لیگ جهانی هستند.

 

این مطلب برایم مفید است