رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه با انتشار چند مطلب در حساب کاربری خود در توئیتر جزئیات دیدارهای دو جانبه‌اش با همتایان وی در حاشیه اجلاس سران جی -۲۰ در شهری اوزاکای ژاپن را شرح داد.

رئیس‌جمهور ترکیه در این خصوص نوشت: اجلاس سران جی -۲۰ برای کشورمان ثمربخش بود. میزبانی موفقیت‌آمیز ژاپن از اجلاس سران جی -۲۰ را به آبه شینزو نخست‌وزیر این کشور تبریک می گویم.

وی درباره دیدار خود با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا نیز نوشت: با ترامپ دیدار دوجانبه بسیار ثمربخشی انجام دادم و بر اهمیت همکاری راهبردی دو کشور تاکید کردیم. معتقد هستم که این دیدار باعث گسترش بیشتر روابط سیاسی، نظامی و تجاری میان ترکیه و آمریکا خواهد شد.

اردوغان درباره دیدار خود با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه نیز اظهار داشت: در خصوص ادامه تلاش برای به حداکثر رساندن روابط فیمابین ترکیه و روسیه که در حال گسترش است، به موافقت رسیدیم.

او در مطلب دیگری نیز اضافه کرد: با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه بسیاری از مسائل مربوط به روابط میان آنکارا و پاریس را مورد بررسی قرار داده و بر عزم خود برای حل مسائل مشترک و گسترش روابط دوجانبه تاکید کردیم.

اردوغان پیرامون دیدار خود با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نوشت: با مرکل در مورد چگونگی ارتقای سطح روابط ترکیه و آلمان بحث و تبادل نظر کردیم.

وی درباره دیدار دوجانبه خود با ترزا می نخست‌وزیر مستعفی انگلستان اضافه کرد: علاوه بر روابط تجاری و سیاسی، موضوعات منطقه‌ای و جهانی به ویژه مسئله مدیترانه شرقی را مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند