سعید عبدالله سلمان وزیر سابق اماراتی که در تبعید به سر می‌برد درگذشت. مرگ این وزیر اماراتی امروز شنبه از سوی دو نفر از پسرانش اعلام شده است.

أسامه سلمان یکی از پسران این وزیر سابق اماراتی گفت که پدرش در یکی از بیمارستان‌های آلمان درگذشته و قرار است که جسد او به امارات منتقل شود.

سعید عبدالله سلمان از اعضای برجسته جنبش "الإصلاح" که از سوی حکومت امارات منحل و دهها نفر از رهبران و اعضایش بازداشت شدند به شمار می‌رفت.

نزدیکان این وزیر سابق اماراتی گفتند که او همزمان با آغاز موج دستگیری‌ها در سال ۲۰۱۲ میلادی از کشور خارج شد.

از سوی دیگر مرکز پژوهش‌های "المسبار" وابسته به ابوظبی سعید عبدالله سلمان را یکی از رهبران اخوان المسلمین در امارات معرفی کرده است.

بنا به اعلام این مرکز، اخوان المسلمین در امارات تواستند در اولین کابینه این کشور که در سال ۱۹۷۱ میلادی تشکیل شد پست وزارت مسکن را در اختیار داشته باشند که سعید عبدالله سلمان این سمت را بر عهده داشت.

سلمان مناصب دیگری مانند وزیر کشاورزی و شیلات، اولین سفیر امارات در پاریس و نماینده امارات در بازارهای اروپایی در بروکسل را بر عهده داشت. او همچنین برای دو دوره متوالی عضو شورای اجرایی سازمان یونسکو بود.

در سومین کابینه امارات که در سال ۱۹۷۹ میلادی تشکیل شد سلمان پست وزیر آموزش را بر عهده گرفت. او همچنین به مدت دو سال رئیس دانشگاه امارات بود.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند