این گزارش می‌افزاید که گروه‌های فعال مدنی و تظاهر کنندگان کره جنوبی در جریان اعتراضات بزرگ خود خواستار آن شده‌اند که به اقدام اقتصادی ضد کشورهای دیگر از سوی آمریکا پایان داده شود.

آنها ضمن مخالفت با سفر رئیس جمهور آمریکا به کره جنوبی تاکید کرده‌اند که آمریکا حق ندارد کره شمالی را مورد تحریم قرار دهد و باید هر چه زودتر به این اقدامات ظالمانه خاتمه داد.

مردم در حالی که پلاکاردها و نوشته‌هایی با عنوان نه به ترامپ در دست داشتند، شعارهایی علیه رئیس جمهور آمریکا سر داده و گفته‌اند که سیاست‌های آمریکا برای صلح و امنیت شبه جزیره کره سازنده نیست.

این اعتراضات درست روز شنبه و ساعاتی قبل از سفر رئیس جمهور آمریکا به کره جنوبی شروع شده است. ترامپ و مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی هر دو امروز پس از پایان نشست سران گروه بیست در ژاپن وارد کره شدند.

در همین حال ترامپ در توییتی خواستار آن شده است که در صورت امکان ملاقاتی در منطقه مرزی «دی ام زد» موسوم به مرز واقعی دو کره با کیم جونگ اون داشته باشد.

کره شمالی می‌گوید که این توئیت را جالب می‌داند اما دعوتنامه رسمی از سوی آمریکا دریافت نکرده است. انتظار می‌رود که ترامپ در جریان بازدید از مرز واقعی که دو کره را از هم جدا کرده است پیامی برای کره شمالی ارسال کند.

رهبران کره جنوبی و آمریکا امشب در ضیافت شام با یکدیگر ملاقاتی خواهند داشت.

ترامپ یک بار دیگر در سال ۲۰۱۷ میلادی اعلام کرده بود که از منطقه مرزی دو کره بازدید می‌کند اما به دلیل بدی آب و هوا این برنامه لغو شد.

یکی از اصلی ترین اختلافات آمریکا و کره شمالی تضمین‌های امنیتی و مورد دیگر تحریم‌های فشرده و سرسختانه واشنگتن علیه پیونگ یانگ است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در اجلاس سران گروه بیست گفت که کره شمالی برای پیشگام شدن در برنامه عاری سازی تسلیحات هسته‌ای به تضمین‌های امنیتی واقعی و بسیار قوی نیاز دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند