به گزارش اسپوتنیک، در مصاحبه با این روزنامه با اشاره به خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (آی‌ان‌اف) و رد کردن طرح روسیه در زمینه دفاع ضد موشکی پوتین اظهار کرد که اگر آمریکا تصمیمات دیگری می‌گرفت اکنون جهان متفاوت‌تری داشتیم.

پوتین اعلام کرد: اگر شرکای آمریکایی ما این پیشنهادات را قبول می‌کردند جهان متفاوت‌تری داشتیم ولی متأسفانه این‌طور نشد. ما شاهد تحولات دیگری در شرایط مربوط به توسعه تلسیحات و تکنولوژی فوق مدرن نظامی هستیم. این انتخاب ما نبود ولی امروز دست کم باید تمام تلاش خود را بکنیم تا شرایط دشوارتر نشود.

رئیس جمهوری روسیه همچنین اظهار کرد که بدون پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد دیگر نمی‌توان در جهان از رقابت تسلیحاتی جلوگیری کرد. من چندین بار تلاش کردم آمریکا را متقاعد کنم تا از این معاهده خارج نشود.

وی همچنین با اشاره به غیرقابل پیش بینی بودن جهان معاصر ابراز امیدواری کرد که درگیری‌های هسته‌ای دیگر بین کشورهای دارای سلاح اتمی صورت نگیرد.

وی گفت: زمان جنگ سرد بسیار بد بود. جنگ سرد بود ولی دست کم تعدادی قوانین داشت که از آنها پیروی می‌شد و یا تلاش می‌شد تا آنها انجام شوند. امروزه به نظر من قوانینی دیگر وجود ندارند در همین راستا جهان تکه تکه و کمتر قابل پیش بینی شده است. این بسیار ناراحت کننده‌ است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند