به گزارش رویترز، در حالی که عدم قطعیت در مورد نتیجه بخش بودن مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین و پایان بخشیدن به جنگ تجاری بر بازار سایه افکنده است، قیمت طلا روز جمعه جهش داشت و در مسیر ثبت بهترین عملکرد ماهانه در طی ۳ سال گذشته قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷ درصد افزایش به ۱۴۱۹ دلار و ۶۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد از ابتدای ماه ژوئن تاکنون حدود ۸.۸ درصد افزایش داشته و در مسیر ثبت بهترین عملکرد ماهانه از ژوئن ۲۰۱۶ تاکنون قرار دارد.

قیمت طلا همچنین با رشد هفتگی حدودا ۱.۵ درصدی، در مسیر ثبت ششمین افزایش هفتگی متوالی قرار دارد.

قیمت طلای امریکا نیز امروز با ۰.۷ درصد افزایش مواجه بود و به ۱۴۲۲ دلار و ۲۰ سنت رسید.

رهبران کشورهای عضو گروه ۲۰ امروز و فردا در اوزاکای ژاپن با یکدیگر دیدار می کنند و قرار است روسای جمهور آمریکا و چین فردا در حاشیه این نشست با یکدیگر دیدار کنند.

روزنامه وال استریت زورنال دیروز گزارش داد که شی جینپینگ قصد دارد تا مجموعه ای از شروط را در این دیدار به ترامپ ارائه کند که حل اختلافات تجاری در گرو تحقق آنهاست.

در همین حال، لری کودلوف، مشاور کاخ سفید اعلام کرده که ترامپ با دیدار بدون پیش شرط با شی جینپینگ موافقت کرده، اما همچنان تهدید وی به وضع تعرفه های جدید علیه کالاهای چینی به قوت خود باقی است.

دانیل هاینس، تحلیلگر موسسه ای ان زد در این باره گفت: «تنش های موجود در خصوص مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین به رشد قیمت طلا کمک کرده است زیرا برخی از خریداران در آستانه نشست گروه ۲۰ به سرمایه گذاری در بازار فلز زرد روی آورده اند.»

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند