به گزارش کیودو رییس جمهوری چین در این دیدار گفت: امسال برابر با هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین است ژاپن نیز وارد عصر ریوا (Reiwa) شده است روابط دو کشور در نقطه آغاز دیگر قرار دارد چین مایل است همراه با ژاپن ضمن تقویت هدایت راهبردی با مقامات بلندپایه دو کشور، برای ایجاد روابطی که سازگار با عصر جدید است، تلاش کند.

نخست وزیر ژاپن هم گفت: نشست امسال سران گروه ۲۰ در شرایط پیچیده ای برگزار شده و مورد توجه جهانیان قرار گرفته امید است در این نشست طرف ها به تفاهمات برای حفظ چندجانبه گرایی و آزادی تجارت رسیده و نیروی محرکه به رشد اقتصاد جهانی تزریق کند.

رییس جمهوری چین بعد از ظهر روز پنج شنبه وارد شهر اوساکا شد و در چهاردهمین نشست سران گروه ۲۰ که قرار است در روزهای ۲۸ و ۲۹ ژوئن برپا شود، شرکت خواهد کرد.

چهاردهمین نشست سران جی ۲۰ روزهای ۲۸ و ۲۹ ژوئن ۲۰۱۹ (۷ و ۸ تیر ۱۳۹۸) در شهر اوزاکا ژاپن برگزار می‌شود این نشست ها از سال ۲۰۰۸ یعنی زمانی که این رهبران برای بحث در باره واکنش به بحران مالی جهانی یک جلسه اضطراری تشکیل دادند، تا کنون هر ساله برگزار شده است.

نمایندگان کشورهای گروه ۲۰ از این نشست دو روزه در اوزاکا برای بحث درباره تجارت، نوآوری فناورانه و تغییرات آب و هوایی و موضوعات دیگر استفاده خواهند کرد این نشست در حالی برگزار می شود که اصطکاک بین آمریکا و چین بر اقتصاد جهانی سایه افکنده است.

نشست سران گروه ۲۰ هر سال به منظور فرصتی برای دیپلماسی سطح بالا عمل می کند بسیاری از کشورها ترتیبی داده اند تا رهبرانشان در حاشیه این نشست گفت و گوهایی رو در رویی داشته باشند.

گروه ۲۰ با حضور کشورهای قدرتمند اقتصادی، ۸۵ درصد اقتصاد جهان را در اختیار دارد این گروه شامل، آمریکا، اتحادیه اروپا، فرانسه، انگلیس، آلمان، ایتالیا، چین، ژاپن، روسیه، عربستان سعودی، اندونزی، استرالیا، ترکیه، برزیل، آرژانتین، کانادا، هند، کره جنوبی، آفریقای جنوبی و مکزیک است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند