گروهی مشترک از نیروهای ارتش و رزمندگان کمیته‌های دفاع مردمی یمن در روزهای اخیر حملات غافلگیرانه ای را از مناطق تحت سیطره در محور منطقه جیزان علیه نیروهای مزدور چند ملیتی رژیم سعودی انجام دادند.

براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی در اختیار مشرق گذاشته است، نیروهای یمنی مواضع مزدوران سعودی را در حومه کوه «القیس» هدف قرار دادند و در همان گام نخست موفق شدند خطوط دفاعی آنان را در هم بشکنند.

این منبع میدانی از کشته و زخمی شدن دهها تن از نیروهای مزدور در جریان درگیری‌ها در حومه کوه «القیس» خبر داد و گفت: نیروهای یمنی در این عملیات مقادیری زیادی تجهیزات نظامی را به غنیمت گرفتند.

وی با بیان این که درگیری سنگین و نفس میان نیروهای یمنی و مزدوران چند ملیتی رژیم سعودی چندین ساعت به طول انجامید، افزود: رزمندگان یمنی در نهایت موفق شدند یکی از ارتفاعات مهم را در این محور به کنترل دربیاورند.

به گفته این منبع میدانی، نیروهای مزدور سعودی ضد حملاتی را برای بازپس گیری دوباره مناطق در حومه کوه «القیس» انجام دادند اما با واکنش قاطع مواجه شدند و رزمندگان یمنی با وجود حملات هوایی منطقه را ترک نکردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی پس از ۶ ساعت درگیری سنگین و سخت موفق شدند حملات مزدوران سعودی را در این محور به طور کامل دفع کنند و خسارت‌های زیادی به آنان وارد آوردند.

 

سایر نیروهای مزدور پس از متحمل شدن ضربات مهلک از منطقه متواری شدند و عقب نشینی کردند؛ نیروهای یگان‌های مهندسی نیز در دو عملیات جداگانه در محورهای «جاره و المدفن» در نزدیکی مرزهای مشترک با استان جیزان عربستان موفق شدند شماری از مزدوران سعودی را در کمین تله‌های انفجاری گرفتار کنند.

به گفته منابع میدانی، شماری از نیروهای مزدور رژیم سعودی در جریان این کمین‌ها به هلاکت رسیدند؛ تعداد دیگر از مزدوران سعودی در جریان کمین دقیق نیروهای یمنی در منطقه «ال ام بی سی» کشته و زخمی شدند.

از شمال استان حجه و نزدیکی مرزهای مشترک با استان جیزان عربستان خبر می‌رسد، رزمندگان یمنی حمله گسترده و غافلگیر کننده را علیه مواضع تحت اشغال مزدوران سعودی در منطقه «الملاحیط» انجام دادند.

 

اعلام الحربی

به گزارش مشرق، نیروهای یمنی پس از درگیری‌های سنگین موفق شدند خطوط دفاعی مزدوران سعودی را در این محور درهم بشکنند و چند منطقه و پایگاه را از اشغال آنان خارج و به کنترل دربیاورند.

منطقه «الملاحیط» در جنوب گذرگاه مرزی «الطوال» واقع شده و رزمندگان یمنی درصدد هستند این منطقه را به طور کامل پاکسازی کنند؛ درصورتی عقب نشینی مزدوران سعودی از این منطقه، نیروهای یمنی به گذرگاه مرزی «طوال» خواهند رسید.

رسیدن نیروهای یمنی به گذرگاه مرزی «طوال» همچنین راه را برای نفوذ بیشتر به استان جیزان باز می‌کنند و می‌تواند معادلات میدانی را بیش از پیش تغییر دهد و نیروهای مزدور و نظامیان سعودی را تحت فشار قرار دهد.

در حال حاضر، گذرگاه مرزی «طوال» که دروازه جنوبی استان جیزان عربستان محسوب می‌شود در اشغال رژیم سعودی است؛ مزدوان سعودی تاکنون چندین مرتبه تلاش کرده اند با حملات گسترده خود را به سه راهی «الملاحیط» برسانند که ناکام مانده اند.

 

اگر نیروهای مزدور رژیم سعودی به این سه راهی مهم برسند به بخش «حرض» نزدیک تر می‌شوند و این یک خطر برای نیروهای یمنی محسوب می‌شود؛ سه راهی ملاحیط در حدفاصل گذرگاه مرزی «طوال» و بخش «حرض» واقع شده است.

به گزارش مشرق، از صحرای میدی در شمال غرب استان حجه خبر می‌رسد، یگان موشکی جبهه مقاومت انصارالله پس از دریافت اطلاعات دقیق، مواضع مزدوران چند ملیتی سعودی را با موشک «زلزال ۱» هدف قرار داد و شماری از آنان را در این محور کشته و زخمی کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند